Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice. Ale strzelanina! Rekord Twardych Pierników w Arenie Toruń [zdjęcia]

jp
Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice Jacek Smarz
Świetny Michael Umeh oraz rewelacyjna skuteczność z dystansu dały Polskiemu Cukrowi 113 punktów w starciu z GTK Gliwice.

Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 113:98 (29:20, 26:25, 28:19, 30:34)
POLSKI CUKIER: Umeh 22 (6), 7 as., Lowery 16 (4), 8 as., Cel 13 (2), 9 zb., Mbodj 13, Gruszecki 12 (1) oraz Sulima 18, Śnieg 9, 10 as., Diduszko 8, Grochowski 2, Ratajczak 0.
GTK: Mack 18, Lachance 18 (2), Dodd 12, Robak 7, Kiwilsza 4 oraz Radwański 13 (1), Słupiński 10, Morgan 8, Washington 6 (1), Szlachetka 2,

W Arenie Toruń wyrównana walka toczyła się jedynie przez kilka minut, ale już od połowy 1. kwarty Twarde Pierniki narzuciły swoje warunki gry. Po dwóch "trójkach" Michaela Umeha było 23:12. W tej części torunianie trafili 11 z 19 rzutów z gry i zaliczyli aż 9 asyst.

Przed przerwą przewaga sięgała 15 punktów, ale w 2. kwarcie goście nieco odrobili. Ich liderem był Riley Lachance - 11 pkt i 4/6 z gry w tym czasie.

Najgłośniejsza trybuna w Arenie Toruń. Tak kibicuje fan klub...

Udana końcówka 1. połowy wyraźnie poprawiła nastroje w ekipie GTK. Goście początkowo balansowali na granicy 10 punktów straty. Kłopoty ze skutecznością miał Robert Lowery, ale w końcu przymierzył z dystansu Aaron Cel i przewaga urosła do 15 punktów. Końcówka kwarty to popis gry w defensywie i seria punktów, po której mecz został praktycznie rozstrzygnięty (83:60 w 29. minucie).

Najwyższa przewaga Twardych Pierników sięgnęła 27 punktów. Gospodarze rewelacyjnie rzucali z dystansu (12/25), w czym największy udział Michael Umeh. Po raz pierwszy w sezonie przekroczyli barierę 100 punktów, choć do rekordu sezonu w PLK Stali Ostrów zabrakło punktu (co ciekawe - także przeciwko GTK).

Za to Polski Cukier poprawił najlepszy rekord ligi w asystach, których w tym meczu zaliczył aż 36. Także najlepszy dotychczasowy wynik (33 podania) należał do toruńskiej drużyny.