Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom. Popis Hornsby'ego, powrót Diduszki i pogrom w Toruniu [zdjęcia]

Polski Cukier Toruń rozgromił HydroTruck Radom. Wydarzeniem meczu była rewelacyjna połowa Keitha Hornsby'ego i powrót do gry po kontuzji Bartosza Diduszki.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)
POLSKI CUKIER: Hornsby 21 (4), Kulig 8, 7 zb, 4 bl. Cel 6, Ratajczak 0, Wright 0, 6 as. oraz Schenk 20 (4), Aminu 16, Perka 11 (3), Diduszko 4, Grochowski 0, Weaver 0.
HYDROTRUCK: Lindbom 9, Bogucki 7, Trotter 5, 10 zb, 6 as., Camphor 3 (1), Piechowicz 4 oraz Zegzuła 9 (2), MIelczarek 7 (1), Wątroba 4, Zalewski 3 (1), Wall 2, Lewandowski 0, Uwadiae-Idigie 0.

Wygrać jak najmniejszym nakładem sił - to był cel Twardych Pierników w tym meczu. Pierwszy minuty to popis Keirha Hornsby'ego - 9 pkt i prowadzenie 11:2. Torunianie popisowo rozegrali inauguracyjną kwartę. W defensywie cały czas wywierali nacisk na rywali, którzy mieli poniżej 30 proc. z gry. Przewaga rosła po szybkich akcjach i dopiero pod koniec kwarty goście zatrzymali ofensywę Twardych Pierników.

Gospodarze na chwile się zatrzymali pod koniec kwarty, ale w 2. szybko uciekli na ponad 10 pkt po efektownym rzucie 3+1 Jakuba Schenka. To był jednak popis Hornsby'ego, który wrócił z ławki i od razu dwa razy trafił za 3. Przewaga przekroczyła 20 pkt - 42:21 w 17. minucie. Amerykanin do przerwy miał na koncie 19 pkt (przy rewelacyjnej skuteczności 7/8 z gry), a także 2 zbiórki i 2 asysty.

Po przerwie gospodarze kontrolowali całkowicie przebieg wydarzeń na parkiecie. Radomianie wciąż mieli ogromne pronblemy z egzekucją - 23 proc. z gry. Fatalnie spisywali się liderzy Obie Trotter i Rod Camphor - łącznie 2/18 z gry. Trener Sebastian Machowski mocno rotował składem i nikt się specjalnie nie przemęczył.

To był dla Polskiego Cukru dobry trening przed wtorkowym meczem w Lidze Mistrzów. O godz. 18.00 wicemistrzowie Polski podejmą francuski Strasbourg.