Polski Cukier Toruń wygrał XIII Memoriał Wojtka Michniewicza

Markeith Cummings został wybrany najlepszym graczem turnieju w Toruniu.
Markeith Cummings został wybrany najlepszym graczem turnieju w Toruniu. Sławomir Kowalski
Toruńska drużyna wygrała dwa mecze, w tym kluczowy z Treflem Sopot po dogrywce. MVP. turnieju został Markeith Cummings

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 86:81 (24:14, 14:16, 12:29, 20:11, d. 16:11)

POLSKI CUKIER: Wiśniewski 16 (1), Gibson 16 (2), Milosević 9, 6 zb., Michalak 9 (2), Sulima 7, 9 zb. oraz Cummings 19 (2), 5 as., Perka 6, Michalski 4, Lisewski 0.
TREFL: Duren 17, Dutkiewicz 17 (5), Majok 14, Bilinovać 6, Stefański 2 oraz Surmacz 12 (3), Kulka 5 (1), Sikora 3, Kolenda 3 (1), Krefft 2 Dzierżak 0

Po wcześniejszym zwycięstwie Śląska Wrocław z Czarnymi Słupsk wiadomo było, że zwycięzca tego meczu triumfuje w całym turnieju. Torunianie znowu imponowali w pierwszym kwadransie meczu. Grali szybko, mocno bronili i wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Tak jak we wcześniejszych meczach problemy zaczęły się pod koniec drugiej kwarty (w 19 minucie było 37:25). Sopocianie odrobili straty, głównie dzięki skuteczności pod koszem Atera Majoka, który łatwo ogrywał wyjątkowo sennego Stevana Milosevicia.

Trzecia kwarta była popisem Trefla. Imponowali spokojem młodzi Grzegorz Kulka i Paweł Krefft, dobrze grą dyrygował Tyreek Duren, z czystych pozycji z dystansu trafiali Marcin Dutkiewicz i Greg Surmacz. Torunianie grali koszmarnie w ataku (w całym meczu aż 17 strat, z tego 7 rozgrywającego Danny Gibsona). Przed ostatnią kwartą sopocianie wygrywali 9 punktami.

Torunianie dopiero pod koniec meczu wrócili do agresywnej obrony, a sprawdziła się rezerwowa piątka z Kamilem Michalskim na rozegraniu. Polski Cukier wyraźnie dominował pod tablicami (43:29 w zbiórkach), miał szanse na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale w ostatniej sekundzie Cummings faulował przy rzucie za trzy Josipa Bilinovacia, który trafił trzy wolne.

W dogrywce o zwycięstwie Polskiego Cukru przesądzili Łukasz Wiśniewski i Markeith Cummings (w sumie 18 pkt tego duetu w 4 kwarcie i dogrywce). Amerykanin zgarnął dzięki temu nagrodę dla MVP turnieju.