Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz biły się z mistrzyniami Polski

Krzysztof Wypijewski
Koszykówka. Zespół znad Brdy przegrał w Polkowicach 66:92 w meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

BC Polkowice - Polskie Przetwory Basket 25 92:66

Kwarty: 23:17, 23:20, 26:16, 20:13.
BC: Friskovec 19, Gajda 4, Puter 7, Spanou 4, Telenga 13 oraz Zięmborska 2, Piestrzyńska 3, Cado 15, Gertchen 3, Banaszak 4, Mavunga 13 , Turner 5.
Basket 25: W. Sobiech 0, Taylor 17, Michałek 3, Kostowicz 14, Marginean 12 oraz Milijković 3, Zasada 0, Evans 17.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęły polkowiczanki, które w 8. minucie prowadziły już 20:16. Później do głosu doszedł Basket 25. Na początku 2. kwarty - głównie dzięki trafieniom Shante Evans, Stephanie Kostowicz oraz Gabrieli Marginean - udało się zredukować straty do 5 oczek. Końcówka 1. połowy ponownie należała jednak do miejscowych, które doszatni schodziły przy wyniku 46:37.

Po zmianie stron dominowały miejscowe. W całym meczu Polkowice były zdecydowanie lepiej dysponowane rzutowo (46 proc. - 34 proc.), dominowały pod tablicami (44:32 w zbiórkach), lepiej dzieliły się piłką (26:14 w asystach). Ostatecznie aktualne mistrzynie Polski triumfowały 92:66. Zespół podopiecznych Piotra Kulpekszy pozostaje bez wygranej w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Kolejne spotkanie bydgoszczanki rozegrają w sobotę w „SISU Arenie” z MKS Pruszków (godz. 15.00).