Poseł Krzysztof Brejza: - Nie jestem uzależniony od polityki

Dariusz NawrockiZaktualizowano 
Krzysztof Brejza z żoną Dorotą, 2-letnią córką Rozalką i 6-letnim synem Mateuszem.
Krzysztof Brejza z żoną Dorotą, 2-letnią córką Rozalką i 6-letnim synem Mateuszem. Archiwum
- Ojciec zawsze podkreślał, żeby nie przywiązywać się do polityki, żeby nie była głównym zajęciem w naszym życiu - zdradza poseł Krzysztof Brejza.

Od początku tej kadencji Krzysztof Brejza jest mocno zabieganym posłem. Częściej niż przez ostatnie 8 lat przemawia z trybuny sejmowej. Częściej też pojawia się w ogólnopolskich telewizjach. - Opozycja wymaga większego zaangażowania w Warszawie - potwierdza.

Z tego też powodu mniej czasu może poświęcić swoim najbliższym: żonie Dorocie, 2-letniej córce Rozalce i 6-letniemu synowi Mateuszowi. Na szczęście, jak przekonuje, zawsze może liczyć na swoich rodziców. - W sytuacjach alarmowych babcia zawsze przybywa na pomoc. Dziadek też wpada i opiekuje się wnukami - zapewnia pan Krzysztof. Niezorientowanym przypominamy, że babcia Aleksandra jest kompozytorem i nauczycielem, a dziadek Ryszard - prezydentem Inowrocławia.

Tata, tata!

Poseł od poniedziałku do czwartku przebywa w Warszawie. - Tata, tata! - krzyczy Mateusz, jak zobaczy tatusia w telewizji. W archiwum rodzinnym możemy już znaleźć selfie zrobione przez panią Dorotę. Na zdjęciu jest ona, dzieci oraz... poseł Brejza przemawiający z telewizji. - Żona prowadzi działalność gospodarczą, jest adwokatem, przyjmuje klientów, a jednocześnie ma dwójkę małych dzieci na głowie. Bardzo dużo znosi. Jestem jej za to bardzo wdzięczny - wyznaje poseł.

Dzwonią do siebie. Organizują mini wideokonferencje. - Rozmawiamy głównie wieczorami. W ciągu dnia czasu na to niestety nie ma - wyznaje.

- Tęskni pan? - pytamy.

- Bardzo. Dzieci są ze mną mocno związane. Widzę, jak przeżywają moje wyjazdy. Zarówno syn, który już potrafi się wzruszyć, jaka i córeczka, która potrafi się z tego powodu popłakać. Ale znowu jest też i wielka radość jak przyjeżdżam. Gdy dzwonię, słyszę pędzące małe kroki i okrzyki: tata!... To wzruszające - wyznaje.

Gwiezdne wojny

- Pracę w weekendy ograniczyłem do minimum. Staram się je spędzać z rodziną - przekonuje. Syna zabiera na mecze koszykówki. - Bywa, że cały segment siedzi cicho, a on jedyny krzyczy: "Noteć, Noteć, Noteć" - opowiada.

Ostatnie soboty spędzają na wspólnym oglądaniu kolejnych filmów z cyklu "Gwiezdne wojny". - Rozkładamy pościel przed telewizorem, na podłodze. Przygotowujemy dwa garnki popcornu oraz - wyjątkowo - kupujemy coca-colę. Całe popołudnie z filmem. Widzę, że wszystkim nam sprawia to wielką radość - zdradza. Żałuje, że ciągle nie mogą się wybrać na wspólne wakacje. Marzą im się ciepłe kraje. Ciągle jednak brakuje im czasu. Cieszą się więc ze wszystkich chwil spędzonych razem. Są wspólne spacery, wyjazdy do teściów na Kaszuby czy kilka dni nad polskim morzem.

Miałem różki

Zdradza, że nie był zbyt grzecznym dzieckiem. - Miałem różki, w tym trzymiesięczny okres buntu połączonego z wagarami i szybki powrót na dobrą ścieżkę mocy - wyznaje. Uczył się dobrze. Był wtedy w czwartej klasie podstawówki. Jest wdzięczny rodzicom za to, że bardzo szybko opanowali sytuację.

- Jaką zastosowali metodę?

- Dyscyplinę - odpowiada od razu zaznaczając, że nie były to kary cielesne. - Pamiętam długie rozmowy z rodzicami oraz krótkotrwałe ograniczenia związane z kontaktami z rówieśnikami. Jakiś czas nie mogłem też oglądać telewizji. Do tego silny rodzicielski nadzór i częste kontakty z nauczycielami. Wyczuli moment. W porę zareagowali - wspomina z ulgą.

Bibuła w wózeczku

Krzysztof Brejza też był wychowywany przez ojca polityka. - Miał wtedy dla mnie więcej czasu. Pracował jako nauczyciel. Nie był jeszcze wtedy tak czynnie zaangażowany politycznie, jak w latach 90., kiedy został marszałkiem sejmiku. Wtedy zaczęły się wyjazdy do Bydgoszczy - wspomina. Z tatą grał w szachy, piłkarzyki, gry planszowe. Jeździł z nim na rajdy w góry.

- Pamiętam jednak też działalność opozycyjną taty. Legendą jest już to, że za czasów komuny wózek, którym podróżowałem, wykorzystywany był do przewożenia bibuły - opowiada.

Pamięta, jak razem z ojcem roznosił zaproszenia na zebrania "Solidarności". Potem z całą rodziną brał udział w wiecu zorganizowanym w Teatrze Letnim przed wyborami 1989 roku. Ze sceny padały różne obietnice i zapewnienia. - Babcia dla żartu powiedziała: "idź, spytaj się, czy będzie dostępna czekolada". W pewnym momencie zniknąłem rodzicom, wszedłem na scenę i zadałem to pytanie. Ludzie przyjęli to ze śmiechem, a ja trafiłem na łamy jednej z lokalnych gazet. Miałem wtedy 6 lat - podkreśla z uśmiechem.

Warszawka

- Tata miał na mnie bardzo duży wpływ. Poszedł na studia historyczne. Te zainteresowania historyczne mi przeszczepił. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika związał się z ruchem opozycyjnym. W pewnym sensie ukierunkował mnie również politycznie - przyznaje.

Poseł przekonuje jednak, że do polityki trafił niezależnie od niego. Z Platformą Obywatelską związał się w 2002 roku. Kandydował wtedy do sejmiku. W latach 2005-2006 był radnym w wojewódzkim. W 2007 roku propozycję startu do sejmu złożył mu Tomasz Lenz.

- Ojciec zachęcał pana do polityki czy wręcz odwrotnie? - pytamy.

- Czy miał coś przeciw?... Chyba nie. Zawsze podkreślał, żeby nie przywiązywać się do polityki, żeby nie była głównym zajęciem w naszym życiu. Ja też staram się nie uzależniać się w pełni od polityki - wyznaje, a chwilę później dodaje: - Nie jestem uzależniony od polityki.

Podaje dowody: ukończył studia prawnicze, zrobił doktorat, pamięta o rodzinie i kolegach. - Staram się, żeby ta warszawka człowieka zupełnie nie pochłonęła - zdradza z uśmiechem.

Kołysanki do snu

- Mama na pewno uwrażliwiła mnie muzycznie. Dzięki niej miałem krótkotrwały, ale jednak związek ze szkołą muzyczną. Żałuję, że nie udało mi się jej ukończyć. Nie byłem w stanie pogodzić tego czasowo - wyznaje ze smutkiem. Pani Aleksandra zaszczepiła w nim miłość do muzyki rozrywkowej, klasycznej i do jazzu. - Dzięki muzyce mogę liczyć na pozytywne emocje, które otwierają wewnętrzne pokłady wrażliwości. Dzięki temu mogę trochę szerzej spojrzeć na świat - podkreśla.
W domu Brejzów zawsze było pianino. Mama grała mu różne melodie, on zgadywał, co to za utwór. Szczególnie miło pamięta kołysanki, jakie grała mu do snu.

Dziś namawia mamę, by wydała płytę. - Jej nagrania ukazały się na innych albumach. Ciągle nie ma własnej płyty. Uważam, że jest to wielka szkoda. Jak przegląda się życiorysy różnych kompozytorów, to często jest tak: czas biegnie, człowiek odchodzi, a dopiero po latach odkrywana jest jego twórczość. Nie chciałbym, aby twórczość mojej mamy, którą bardzo wysoko cenię, została odkryta za 100, 150 lat - wyznaje.

To jest piękne

- Rodzina jest dla mnie fundamentem, jest najważniejsza. Dziadka już nie ma. Babcia ma poważne problemy ze zdrowiem. Bardzo boję się upływającego czasu - wyznaje Krzysztof Brejza.

Zanim zaangażował się politycznie, dużo z nimi rozmawiał. Rozmowy te nagrywał. - Są bardzo ciekawe. Dotyczą nie tylko mojej rodziny, ale i Inowrocławia. Chciałbym napisać książkę na ten temat. Materiał jest. Może kiedyś... Cieszę się, że mój syn albo mój wnuk będzie mógł się dowiedzieć, czym interesował jego dziadek, pradziadek - wyznaje.

Dziadek był jego przyjacielem. - Potrafił rozmawiać z każdym człowiekiem, nie obrażał się na nikogo. Miał niesamowite poczucie humoru - wspomina. Cieszy się, gdy dostrzega podobną więź między swoim ojcem i Mateuszem. - Szaleją i biegają po całym domu. Fajnie, gdy widzi się swojego ojca, jak bawi się z moim synem zabawkami z mojego dzieciństwa. To jest piękne - wyznaje ze wzruszeniem.

Głosuj na Krzysztofa Brejzę w plebiscycie Bohater Głosu Inowrocławia

Wyślij SMS o treści glos.11 pod numer 71321

Głosowanie trwa do 31 października
Szczegóły tutaj

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Wideo

Materiał oryginalny: Poseł Krzysztof Brejza: - Nie jestem uzależniony od polityki - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-03-11T20:20:10 01:00, Gość:

lecz się durniu, obrońco BREJZOLANDII z Rypina opłacany przez totalnych

Tak trzymać i udowadniać im prawdę może w końcu przejrzą na oczy

zgłoś
G
Gość
2016-04-06T01:06:24 02:00, Gość:

Obserwuję Posła w telewizji, miałam też okazję go poznać. To bardzo zdolny prawnik i polityk. Możemy tylko się cieszyć, że ktoś taki reprezentuje nasze miasto w Sejmie. Oby tak dalej.

Tak są omotani, że sami nie wiedzą co piszą

zgłoś
G
Gość
W dniu 11.03.2019 o 00:38, Lech napisał: Panie pośle Brejza niszczysz Pan opozycję w moim kraju. Nie jestem za rządami państwa PIS ale jak pana słucham i widzę to myślę że komuna wraca. Takiej propagandy to ja nie widziałem nawet w latach osiemdziesiątych. Jestem w 100% przekonany że w tamtych czasach by się Pan odnalazł z palą w ręku. Pozdrawiam

2019-03-11T12:31:57 01:00, Gość:

Panie pośle Brejza niszczysz Pan opozycję w moim kraju. Nie jestem za rządami państwa PIS ale jak pana słucham i widzę to myślę że komuna wraca. Takiej propagandy to ja nie widziałem nawet w latach osiemdziesiątych. Jestem w 100% przekonany że w tamtych czasach by się Pan odnalazł z palą w ręku. Pozdrawiam

Kolejny, który ogląda TVN i czyta GW co oznacza brak obiektywizmu

zgłoś
G
Gość

lecz się durniu, obrońco BREJZOLANDII z Rypina opłacany przez totalnych

zgłoś
G
Gość
W dniu 11.03.2019 o 13:47, Gość napisał:

Szkoda, że zaPOmina i nie obnaża własnej, PełO i ojca podłości, obłudy i złodziejstwa. Hasło ich "rodzina na swoim" pasuje w Inie jak ulał./...

To próbuje robić od ponad 3 lat reżimowa TVPiS, jak im to wychodzi to widzieli to ci co tę szczujnię oglądają(mi wystarczają informacje prasowe czy internetowe), podobnie pluli na Adamowicza, widzę że gdyby to się powtórzyło w Inowrocławiu to byłbyś wniebowzięty podobnie jak ci podobni do ciebie.

zgłoś
G
Gość

Szkoda, że zaPOmina i nie obnaża własnej, PełO i ojca podłości, obłudy i złodziejstwa. Hasło ich "rodzina na swoim" pasuje w Inie jak ulał.

Ale barwo tak trzymać! Więcej takich oślizgłych pieniaczy i zadymiarzy w mediach jak; Brejza, Tomczyk, Kierwiński, Neumann, Sczerba tudzież inny Halicki czy Nitras ..., a POciągną totalniaków na samo dno. Nie przeszkadzać im, niech sami zatapiają Patologię Obywatelską!

zgłoś
G
Gość
W dniu 11.03.2019 o 00:38, Lech napisał:

Panie pośle Brejza niszczysz Pan opozycję w moim kraju. Nie jestem za rządami państwa PIS ale jak pana słucham i widzę to myślę że komuna wraca. Takiej propagandy to ja nie widziałem nawet w latach osiemdziesiątych. Jestem w 100% przekonany że w tamtych czasach by się Pan odnalazł z palą w ręku. Pozdrawiam

Skoro twierdzisz że nie jesteś za PiSem a jednocześnie twierdzisz że on sieje propagandę gorszą niż była w latach 80-tych to ty musisz popierać szumowiny pokroju Kukizowców, Korwinowców a nawet narodowych faszystów- innego wytłumaczenia nie mam.

Brejza robi zayebistą robotę, obnaża do gołej kości perfidię,obłudę i złodziejstwo kato-prawicowych szumowin, które dopadły się do rządzenia i rzuciły słynne hasło "rodzina na swoim" tyle że ciemny lud nie wiedział że to ma być ICH RODZINA.

 

Brawo Brejza!

Tak trzymać!!!

zgłoś
L
Lech

Panie pośle Brejza niszczysz Pan opozycję w moim kraju. Nie jestem za rządami państwa PIS ale jak pana słucham i widzę to myślę że komuna wraca. Takiej propagandy to ja nie widziałem nawet w latach osiemdziesiątych. Jestem w 100% przekonany że w tamtych czasach by się Pan odnalazł z palą w ręku. Pozdrawiam

zgłoś
L
Lech

Panie pośle Brejza niszczysz Pan opozycję w moim kraju. Nie jestem za rządami państwa PIS ale jak pana słucham i widzę to myślę że komuna wraca. Takiej propagandy to ja nie widziałem nawet w latach osiemdziesiątych. Jestem w 100% przekonany że w tamtych czasach by się Pan odnalazł z palą w ręku. Pozdrawiam

zgłoś
G
Gość

każdy kto wypowiada się na forum życzył by sobie innych wypowiedzi

zgłoś
m
miszcz

kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii kwi kwiii kwiiiiiiiiiiii

 

kwiczcie dalej i dalej wybierajcie tak samo

zgłoś
G
Gość

o nikim nie należy się tak wypowiadać jak to robi poseł liczyć można na większą dyplomacje tez słucham tvn 24

zgłoś
k
kubix
Inowrocław ginie.!.. 
Lecz może w Polsce zasłynie gdy Rysio z synem zrobią drugi Ciechocinek .
także tego :)
 

 

zgłoś
G
Gość

Jakby go słyszał, to by tak nie pisał ;)

zgłoś
h
historyk
W dniu 05.04.2016 o 23:06, Gość napisał:

Obserwuję Posła w telewizji, miałam też okazję go poznać. To bardzo zdolny prawnik i polityk. Możemy tylko się cieszyć, że ktoś taki reprezentuje nasze miasto w Sejmie. Oby tak dalej.

 

Czy ,on jest cały Leń-zowy ,czy ma swoje zdanie?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3