https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat sępoleński. Zmiany tylko wśród radnych gminnych. Burmistrzowie na swoich stołkach

BARBARA ZYBAJŁO
BARBARA ZYBAJŁO
W żadnej z gmin nie ma rewolucji. Burmistrzowie i wójtowie zostali ci sami, ale wśród radnych doszło do przetasowań.

W wyborczą niedzielę w powiecie sępoleńskim nie było fajerwerków, chociaż to, że lokale czynne są od godz. 8 do 22, bardzo się mieszkańcom podobało. - Przynajmniej można sobie spokojnie kolację zjeść - mówili. - Godzina 8 to było za wcześnie na zamknięcie.

Spotkani na ulicy państwo Leczkowscy z Kamienia wybrali się do urn razem z synkiem Karolem. - Oj, jak miał dwa lata też szedł głosować - zdradziła pani Ewa, która przyszła na głosowanie razem z synem i mężem Bogdanem. - Głosujemy, bo taki jest nasz obowiązek. Obecny burmistrz moim zdaniem jest dobry. Biednym ludziom pomaga i to jest ważne.
W Sępólnie w obwodzie nr 2 w LO do kabin ustawiły się kolejki. Tam też spotkaliśmy 22-letniego przewodniczącego komisji wyborczej i zapytaliśmy, co skłoniło go do aktywności. - Jestem studentem prawa - zdradził Marek Weyna.

W całym powiecie nie było incydentów, nie zmienili się też burmistrzowie.
W Kamieniu Wojciech Głomski uzyskał 76,80 proc. głosów, Ryszard Ćwiek 7,99 proc., a Waldemar Grzelka - 15,22.
- Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku - mówi Głomski. - Cieszę się, bo to oznacza, że ścieżka rozwoju Kamienia, którą proponuję, mieszkańcom odpowiada. W tej kadencji Głomski za najważniejsze uznaje budowę obwodnicy i budynku dla gimnazjum.

Najlepszy wynik wśród samorządowców uzyskał burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski, bo zagłosowało na niego aż 80,54 proc. mieszkańców, którzy poszli do urn. Roman Kujawa uzyskał 6,86 proc. poparcie, a Marek Lewandowski 12,50 proc. - Dziękuję wyborcom - powiedział "Pomorskiej" Stupałkowski. - Wykonaliśmy kanalizację gminy. Teraz najważniejsze są chodniki i drogi - także te osiedlowe. Będziemy inwestować w rozwój turystyki i oświaty.
Stupałkowski obiecał, że postara się utrzymać sieć przedszkoli i zdradził, że planuje budowę basenu i sprowadzenie do Sępólna szkoły wyższej.
W Sośnie Leszek Stroiński otrzymał 62,86 proc. głosów, Wanda Gackowska 23,23 proc., a Jacek Grabowski 13,90 proc.

W Więcborku natomiast zwyciężył Paweł Toczko - udzieliło mu poparcia 52,43 proc. głosujących. Waldemara Kuszewskiego poparło 23,83 proc., a Piotra Węgrzyna niewiele mniej, bo 23,74 proc. - Plany na kadencję to ciężko i uczciwie pracować - mówi Toczko. - Cztery lata temu głosowano nie na mnie, tylko przeciwko komuś, bo było zapotrzebowanie na zmiany. Te wybory pokazały, że wywiązałem się z kontraktu z mieszkańcami. Potrzeb u nas jest dużo - brakuje kanalizacji, chodników. Tym trzeba się zająć.

Ale za to wśród radnych pojawiły się nowe nazwiska.
W Sępólnie do rady miejskiej dostali się Roman Porożyński, Wiesława Grochowska, Janusz Nikel, Anna Miczko, Kazimierz Horyd, Kazimierz Jagodziński i Danuta Wańke, którzy już w radzie byli, oraz nowe twarze: Stanisław Rohde, Grzegorz Dudek, Marian Herder, Robert Grochowski, Kazimierz Drogowski, Antoni Dolny, Henryk Dziarnowski i Zdzisław Grzeca.
W Więcborku w radzie zasiądą: Beata Lida, Ireneusz Balcer, Marian Wobszal, Jan Antczak, Stanisław Piłka, Andrzej Wenda, Józef Kujawiak, Stanisław Posieczek, Waldemar Kuszewski, Szymon Grabiński, Henryk Szwochert, Marian Kielich, Grażyna Sowińska, Roman Mroczkowski i Kazimierz Wilczyński.
W Kamieniu na najbliższą sesję wybierają się Jan Zelewski, Jadwiga Steinborn, Bożena Lewandowska, Kazimierz Warylak, Piotr Binger, Romuald Górny, Stanisław Drogoś, Jacek Kucharski, Aleksander Atamański, Józef Wróblewski, Piotr Kamiński, Piotr Leśniewski, Teresa Dysput, Mirosław Bartos i Bogdan Januszewski.
W Sośnie radnymi zostali: Tomasz Stasiak, Wanda Gackowska, Jan Bonk, Stanisław Paszylk, Andrzej Mikołajczyk, Sylwia Fedder, Stanisław Szyling, Krystyna Wąsik, Ryszard Kuczera, Witold Zieliński, Zbigniew Struwe, Krystyna Raźna, Maria Pieńkowska, Piotr Piszka i Elżbieta Śniegowska.

Komentarze 32

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
wierny ideałom
SEPOLNO to miasto kompleksow i to strasznych,starzy mieszkancy gdzies znikneli wyjechali,najechali sie nowi z lutowa wisniewek zalesia inncyh wsi i przejmujac wladze zrobili z miasta wies,a szkoda.Wydaje mi sie tez ze pan burmistrz jest hipokryta,z ta uczelnia to zart ułuda dla ludzi pochodzacych ze wsi,którzy to łykna.Kazdy wie ze uczelnie trzeba skonczyc dobra i to w duzym miescie,bo te dyplomy sa uwazane, a nie te z chojnic czluchowa i jeszcze innych wynalazkow.Zaoczne trzydzisestki dostaja po znajomosci etaty i nosza glowe w chmurach lecz w wielkim miescie zgubiły by sie w wielkim miescie na pierwszym rondzie,taka prawda,straszna i smutna ale prawdziwa.Kiedys bedac w urzedzie tym w sepolnie widzialem takie zdarzenie,tablice ogloszen,stoja ludzie i komentuja na glos ogłoszenie o wyroku komorniczym,straszne to jak mozna sie czyms takim podniecac wsrod stojacych byli pracownicy tegoz urzedu,zastanowcie sie ludzie czy to przy stoi?chyba nie,to straszne i takie beznadziejne.
NIE ROBCIE Z MIASTA WSI NIE SPIEWAJCIE NIE MUZYKUJCIE PO WESELACH,TO NAPRAWDE NIE WYPADA,bo kiedys wam młodzi wystawia rachunek mowiac co zrobiliscie tutaj kretyni,,,,
b
bilans gminy
No to na co burmistrz Stupałkowski wydał gminna kase, która u Marcowej (w ksiegowosci) była w kosztach odsniezania ulic i chodników gminy.
Ewa Marzec siano z kasy wzieła do domu , a w papierach za to zostawiła fikcyjne faktury.
Moze na te zime podobna operacje wykonała
D
Dorota
Witam! Ja mam pytanie do pana burmistrza,czy będzie tej zimy miał kto odśnieżać chodniki?Poprzedniej zimy aby wyjść z domu musieliśmy odśnieżyć pół osiedla leśnego.O pokonaniu drogi do miasta,ciężko wspominać, trzeba było iść środkiem ulicy.Wózki dla dzieci się łamały,a kierowcy wyzywali z samochodów na ludzi,którzy powodowali zagrożenie.Ja z bliźniakami przez całą zimę nie wychodziłam poza teren baraków.Na chodniku chojnickiej leżało ponad pół metra śniegu.Nawet odśnieżara nie dojeżdżała do naszego osiedla,mimo że w urzędzie było odnotowane kilkakrotne usuwanie śniegu.Jest tylu bezrobotnych,którzy proszą o pracę,nawet mam tu taką osobę .Więc proszę pomyśleć Panie Burmistrzu o mieszkańcach,którzy także chcą żyć,pójść po zakupy,a dzieci do szkoły i przedszkola.Niech nie będzie tak jak ostatnio,że nawet lekarz do nas nie mógł dojechać.Proszę jasno określić,czy prywatni mieszkańcy są zobowiązani do odśnieżania i jeśli tak to proszę nakazać policji kontrolę i ewentualne ukaranie właścicieli.Nawiasem mówiąc dziwię się, że ciężko komuś odśnieżyć i mieć trochę ruchu na świeżym powietrzu.
u
uuuleeek
Ty głupi kretynie, nie widzisz ile burmistrz Stupałkowski zrobił dla Sępólna ?????? Ty mierny ślepcu będzie hala widowiskowo – sportowa i basen !!!! Jesteś tak słabo poinformowany, że m Ciebie żal łachudro. W Sępólnie już można robić szkołę podyplomową, co oznacza, że szkoła wyższa już jest w Sępólnie !!!! Czego Ty jeszcze chcesz ????? Kto nie skacze ten z Więcborka !!!! Jesteś sępoleńskim zdrajcom !!!!!
c
człowiek
Haha. Basen? Trzeba było wcześniej się obudzić, zamiast hali wybudować basen. Szkoła wyższa?
W Sępólnie nie ma nawet porządnych ponadgimnazjalnych szkół - liceum ogólnokształcące, szkoła zawodowa,
jakieś profilowane i jakieś technikum. Już nawet Więcbork pod tym względem jest lepszy.
Chciałoby się w to wierzyć, ale...
G
Gość
Wieść gminna po Więcborku niesie że w zapomnienie pójdzie jeszcze dwóch aktywnych forumowiczów z magistratu.

Też o tym słyszałem. To chyba ci co straszyli zadłużeniem teraz będzie mniejsze bo śr. 4000 zł x 2 osoby x 12miesięcy = 96000zł x4lata = 384 000 zł.nie licząc premii, nagród i innych przywileji. No i będzie oszczędność
P
Podatnik spoza budzetówki
Szanowni Państwo, b. prosze o scan mapki kanalizacji w Wałdowie i okolicy. Koniecznie chce sie przyłaczyc, tylko ani Przybyłka, ani zona burmistrza-inspektor bud. Bożena Stupałkowska, ani z urbanistyki gminy nikt nie słyszał gdzie ta kanalizacja w gminie Sępólno Krsjeńskie, miejscowosc Wałdowo winna się znajdowac, a Stupałkowski zataił w oświadczeniu do Gazety Pomorskiej ten istotny fakt (konkretnej lokalizacji kanalizacji w gminie Sepolno-Wałdowo .

To co wiadomo w gminie, to to ze p. Kierownik finansowa-Ewa Marzec zaksiegowała milionowe koszty poniesione na kanalizacje ww. miejscowosci gminy Sepólno ana podstawie rozkazu radnej Grochowskiej z Burmistrzem Stupałkowskim. No i choc poniesie odpowiedzialnosc za działanie sprzeczne z ustawa o finansach publicznych, ustawa o raschunkowosci i oczywiście kodeksem karnym, to kanalizacji w fizycznym - realnym wymiarze nie jest w stanioe wskazac
z
zorientowany
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.

Wieść gminna po Więcborku niesie że w zapomnienie pójdzie jeszcze dwóch aktywnych forumowiczów z magistratu.
g
gazeta wituńska
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.

Słaby obserwator z Ciebie pytonku - "Przymierze" tak łatwo się nie podda i obiecuję Ci, że przewodniczący będzie z "Przymierza". PiS tak jak w całej Polsce nie ma zdolności koalicyjnych.
g
gość
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.
[Idealnie roprowadził PRZYMIERZE JKujawiak.
G
Gość
Ja zmotoryzowany zaraz wyjeżdżam do pracy do Bydgoszczy jak wyżej juz pisałem i wspominałem chcę dodać jeszcze że też w lokalu wyborczym który mieścił się w Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim tak jak Pan Osowski głosowałem na Pana Stupałkowskiego. Wrzucając do urny papiery rozejrzałem się po sali wyborczej i przypomniałem sobie chwilę kiedy w gabinecie Dyrektora Liceum starałem się o pracę, lecz nic z tego nie wyszło ponieważ przegrałem z Panią nauczycielką emerytką za którą stały sukcesy. Do dziś nie wiem jakie. W sumie nawet nie chce wiedzieć. Naprawdę nie wiem jak w Sępólnie Krajeńskim zdobyć pracę. Zdradzę wszystkim internautom, że po rozmowie z wiceburmistrzem w którym zauważyłem brak poparcia dla parytetów zacząłem udawac faceta choć jestem kobietą, poważnie piszę. Przedstawiam się jako Marek. Może jako Marek uda mi się znaleźć robotę. Kłamię też że mój tato tyrał w gazowni ponieważ tu się wszyscy znaja z imienia i nazwiska, a moje nazwisko niestety tu nic nikomu nie mówi, nie działa na wyobraźnie, więc mam totalnie przeje***e. Juz ponad 800 dni.

Tylko by sie pchalo to talatajstwo na stołki,a robic nie ma komu.Na rebacza drewna trza bylo sie uczyc
g
gość
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.
[Idealnie roprowadził PRZYMIERZE JKujawiak.
G
Gość
W Sepolnie niestety korzeń Przymierza z Grochowska został, i jej podwładny Stupałkowski tez, tylko partie zmienił
O
Oeszli w zapomnienie
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.
O
Oeszli w zapomnienie
Marach i Węgrzyn przegrali sromotnie brawo Burmistrzu Toczko niech pan ich pozwalnia przecz z chwastem z więcborskich urzędów czas na młodość stary beton musi odejść. AA jak rozpacz w przymierzu po 16 latach przestali rządzić radą miejską w Więcborku dziś maja zaledwie 5 radnych władzę w nowej radzie miejskiej w Więcborku ma PiS i ugrupowanie Burmistrza Toczki Razem dla Gminy oba komitety mają 10 radnych miejskich to oznacza koniec przewodniczącego rady miejskiej z przymierza Józefa Kujawiaka. Z rady miejskiej zostali wyrzuceni przez społeczeństwo Pani Barbara Bury, Pani Joanna Fiedler, Pan Jerzy Urbaniak, Pan Tadeusz Mroziński, Pan Józef Kosiniak, Pan Blażejweski Marian, Pan Schwarc Stanisław to była czarna niedziela dla zbankrutowanego przymierza. Co najistotniejsze również w radzie powiatu przymierze straciło władzę wprowadzając z Więcborka tylko jednego radnego Tomasza Fifielskiego który pokonał Piotra Węgrzyna i Andrzeja Maracha którzy się nie załapali na fotelisko radnego powiatowego. To samo spotkało Aleksandę Wegner,, Zofie Meler, Tomasza Siekierkie, Małgorzatę Szweda, Romana Starzeckiego, Teresę Dropińską, Dasnute Bonk, Stanisława Malaka, Szczepańskiego Adama, Eugeniusza Fertykowskiego, Urszule Landowską, Romana Piotrowskiego. Jak sami widzicie przymierze Maracha i Węgrzyna już się wypaliło zostało po nim tylko niechlubne wspomnienie.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska