https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powołanie nowego rządu. Rzecznik prezydenta podał datę

Maciej Badowski
Przypomnijmy, w środę premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów.
Przypomnijmy, w środę premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. Szymon Starnawski/ Polska Press
- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15 dokona na wniosek premiera zmian w składzie Rady Ministrów - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że w najbliższy poniedziałek o godzinie 15 dokona na wniosek premiera zmian w składzie Rady Ministrów - poinformował w piątek za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Przypomnijmy, w środę premier Mateusz Morawiecki zaprezentował w środę nowy skład Rady Ministrów. - Dzisiaj mam ogromny zaszczy przedstawić nowy skład rządu- mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. - Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalny, a w większym strukturalny- dodał.

Premier Mateusz Morawiecki nie przedstawił na konferencji całego składu nowego rządu ani nowego podziału kompetencji pomiędzy ministerstwami. Potwierdził, że do rządu wróci Jarosław Gowin, który obejmie resort rozwoju, pracy i technologii. Wejdzie do niego także w randzie wicepremiera lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak już wcześniej informowano, rekonstrukcja będzie się wiązała ze znaczącym zmniejszeniem liczby resortów. Zamiast obecnych 20 ma ich być tylko 14. W związku z tym niektóre ministerstwa zostaną połączone. Więcej przeczytasz TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

okupacja pisowska terroryści nie (rząd)

G
Gość

Skład rządu po rekonstrukcji:

- cwaniak

- debil

- złodziej

- kłamca

- psychopata

- złamas

- glut

- świr

- nikczemnik

- agresor

- cynik

- cham

- lizus

- hipokryta

- perfidny

A to dopiero pierwszy minister....

A
Antoni Adam

Przeczytałem PAŁOWANIE nowego rządu...

Nadzieja była...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska