W powiecie nakielskim rocznice powstania wlkp. obchodzone są bardzo uroczyści, bo wielu mieszkańców tych ziem walczyło w powstańczych szeregach. Ostatnie w powiecie , gminne uroczystości z okazji 98. rocznicy zrywu odbyły się w Sadkach. Mszę św. w intencji poległych odprawił miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Wiśniewski. Na cmentarzu odczytano apel poległych i złożono kwiaty na mogiłach Władysława, Jana i Kazimierza Susałów, Floriana Kmieciaka, Stanisława Knioły i ks. dziekana Ludwika Robowskiego. Na część artystyczną zaproszono mieszkańców do sali widowiskowej. W Kcyni spotkanie poświęcone powstaniu wlkp. odbyło się w centrum kultury z inicjatywy Piotra Dąbrowskiego. Prezentowano mundury i film poświęcony gminnym obchodom rocznicy powstania. Prof. Marek Chamot z Bydgoszczy przypomniał postać gen. Stanisława Taczaka, jednego z dowódców.
Powstanie wielkopolskie w naszej pamięci [zdjęcia]
ms
W powiecie nakielskim rocznice powstania wlkp. obchodzone są bardzo uroczyści, bo wielu mieszkańców tych ziem walczyło w powstańczych szeregach. Ostatnie w powiecie , gminne uroczystości z okazji 98. rocznicy zrywu odbyły się w Sadkach. Mszę św. w intencji poległych odprawił miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Wiśniewski. Na cmentarzu odczytano apel poległych i złożono kwiaty na mogiłach Władysława, Jana i Kazimierza Susałów, Floriana Kmieciaka, Stanisława Knioły i ks. dziekana Ludwika Robowskiego. Na część artystyczną zaproszono mieszkańców do sali widowiskowej. W Kcyni spotkanie poświęcone powstaniu wlkp. odbyło się w centrum kultury z inicjatywy Piotra Dąbrowskiego. Prezentowano mundury i film poświęcony gminnym obchodom rocznicy powstania. Prof. Marek Chamot z Bydgoszczy przypomniał postać gen. Stanisława Taczaka, jednego z dowódców. Na zdjęciue: Gminne uroczystości w Sadkach rozpoczęła msza św. i złożenie kwiatów na powstańczych mogiłach.
W powiecie nakielskim rocznice powstania wlkp. obchodzone są bardzo uroczyści, bo wielu mieszkańców tych ziem walczyło w powstańczych szeregach.