Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydenci Łomży i Puław, gdzie szpitale są przekształcane w zakaźne walczą, by odwrócić tę decyzję. Uważają ją za "nieporozumienie"

PA
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Pawe£ Relikowski / Polskapress
Prezydent Puław, Paweł Maj na Facebook-u pisze m.in.:"Nie pozwolę, aby nasi mieszkańcy zostali pozbawieni opieki medycznej". Prezydent Łomży i kilku radnych alarmują: "Szpital nie jest przygotowany na tak odpowiedzialną misję". Swój sprzeciw postanowili wyrazić także mieszkańcy Łomży oraz okolicznych miejscowości. Napisali petycję do władz państwowych. Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski uważa, że decyzja o przekształceniu naszego szpitala w zakaźny jest "przemyślana i nieprzypadkowa".

Prezydent Puław napisał list do Wojewody Lubelskiego. Czytamy w nim m.in. "W opinii większości mieszkańców, ale także i personelu medycznego szpital puławski nie jest przygotowany do przyjmowania pacjentów z koronawirusem. Ogłoszenie tej decyzji bez jakichkolwiek konsultacji było bulwersujące, ale też zrodziło niepokój wśród mieszkańców".

Prezydent Maj, informował mieszkańców Puław, że osobiście udaje się na spotkanie z Wojewodą Lubelskim. Potem informował "Właśnie wróciłem z Lublina, gdzie walczyłem o zmianę decyzji wyznaczenia powiatowego szpitala w Puławach na placówkę przeznaczona tylko do leczenia osób chorych na koronawirusa".

TUTAJ WIĘCEJ: Sprzeciwiają się przekształceniu szpitala w Puławach w placówkę tylko dla pacjentów z objawami koronawirusa. Jest odpowiedź wojewody

W Łomży oprócz tego, że władze i kilku radnych także wyraziło swój sprzeciw wobec decyzji o wyznaczeniu ich szpitala do przekształcenia w zakaźny, to również personel medyczny alarmuje: " Nie będziemy ryzykować zdrowiem"! Zapowiadają, że choć do pracy przyjdą, odmówią wykonywania obowiązków.

CZYTAJCIE: Koronawirus Łomża. Pracownicy szpitala apelują do władz województwa: Nie będziemy ryzykować zdrowiem

Szpital w Łomży i Puławach są także na liście 19 do przekształcenia w zakaźne. Jak widać, władze tych miast jasno wyrażają sprzeciw, aby lecznice w tych miastach były przeprofilowane w zakaźne. W ich działaniach wspierają także niektórzy posłowie i senatorowie z ich terenu.

WARTO PRZECZYTAĆ: Koronawirus. Łomża. Władze apelują do ministra: Szpital nie jest przygotowany na tak odpowiedzialną misję

Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski o decyzji Wojewody Kujawsko - Pomorskiego o przekształceniu szpitala w zakaźny: "- Decyzja jest nieprzypadkowa i przemyślana. Nasz szpital jest doskonale zlokalizowany, poza centrum, ma wysokospecjalistyczny sprzęt i dobrą kadrę. Dziś staje się szpitalem zakaźnym zabezpieczającym ponad 2 miliony mieszkańców województwa. Jeszcze raz chcę podkreślić, że jest to decyzja rządu, ministra zdrowia w konsultacji z wojewodą - wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza."

PISALIŚMY: Prezydent Grudziądza: - "To czas próby dla mieszkańców. To czas próby dla polityków"

W Grudziądzu podobnie jak w Puławach i Łomży, niepokój mieszkańców jest równie wysoki. Na forach internetowych i komentarzach na Facebook-u wrze.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska