* 20 grudnia z udziałem Władysława Gomułki przekazano do eksploatacji pierwszą część podstawowych działów Mazowieckich Zakładów Rafineryjnych i Petrochemicznych w Płocku - największego w kraju obiektu chemicznego.
* W okresie przedświątecznym inowrocławska centrala międzymiastowa łączyła w ciągu doby około 2.200 rozmów telefonicznych. Dzwoniono także do różnych krajów świata - do USA, ZSRR, Anglii, Szwajcarii i innych. Poczta odbierała dziennie około 15 tys. pocztówek i listów i około 500 paczek.
* Setne urodziny obchodził inowrocławianin Tomasz Kośmicki. Wiele lat pracował w zawodzie szewskim. Przed pięciu laty zaniemógł i odtąd pozostaje w łóżku pod opieką rodziny. Jubilat otrzymał kwiaty i upominki od Przewodniczącego Rady Państwa oraz władz wojewódzkich i miejskich.
* 31 grudnia w inowrocławskim USC udzielono ślubu pięciu parom, a w ciągu całego grudnia na ślubnym kobiercu stanęły tam 52 pary. 23 grudnia związek małżeński z p. Marią Gajewską zawarł reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie i Tokio, inowrocławianin Jan Jaskólski.
* Z dużym zainteresowaniem spotkał się konkurs Towarzystwa Miłośników Inowrocławia i Inowrocławskiego Towarzystwa Fotograficznego na pocztówkę o naszym regionie. Napłynęło już około 100 propozycji.
* W Inowrocławiu uczczono setną rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego. W Teatrze Miejskim odbył się uroczysty wieczór poświęcony pisarzowi i jego twórczości. Odczyty wygłosili znakomici jej znawcy, profesorowie z UMK: Artur Hutnikiewicz, Konrad Górski i Bronisław Nadolski.
Czytaj e-wydanie »