Przemysław Karnowski lepszy od Drexlera. Półfinałowy mecz nie był łatwo dla faworyta

Przemysław Karnowski zagrał tylko 8 minut, ale bardzo efektywnie
Przemysław Karnowski zagrał tylko 8 minut, ale bardzo efektywnie gozags.com
Gonzaga Przemysława Karnowskiego awansowała do finału swojej konferencji NCAA. Półfinałowy mecz łatwy dla faworyta nie był. "Bulldogi" pokonały Loyola Marymount Lions 66:48, ale do przerwy było tylko 27:26.

Gonzaga była zdecydowany faworytem turnieju finałowego West Coast. Półfinałowy mecz łatwy dla faworyta nie był. "Bulldogi" pokonały Loyola Marymount Lions 66:48, ale do przerwy było tylko 27:26.

Torunianin w 8 minut zdobył 5 punktów (1/1 z gry, 3/4 z wolnych), zaliczył także 5 zbiórek, w tym 2 w ataku.

Karnowski walczył w godnym towarzystwie. O jego koledze z drużyny Davidzie, synu słynnego Johna Stocktona już nie raz pisaliśmy. Teraz po stronie rywali zagrał z kolei Adam Drexler, syn słynnej gwiazdy Portland Clyde Drexlera. Na razie jednak daleko mu do ojca. Na parkiecie spędził minutę, w statystykach się nie zapisał.

W nocy z poniedziałku na wtorek Gonzaga zagra w finale konferencji z Saint Mary's Gaels. Turniej rozgrywany jest w Las Vegas.