Krzysztof Wypijewski
Bydgoskie koszykarki wygrały we własnej hali z ekipą z Lublina 87:77 w zaległym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. KS Basket 25 awansował na 2. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS Lublin 87:77

Kwarty: 34:19, 11:24, 20:18, 22:16.
BASKET: Jeffery 22, Międzik 8, Michałek 7, Evans 20, Ervin 8 oraz Stankiewicz 16, McBride 3, Szajtauer 3.
PSZCZÓŁKA: O’neill 18, Milazzo 5, Pavel 4, Fassina 11, Bertsch 23 oraz Sklepowicz 2, Niedźwiedzka 3, Poboży 4, Kośla 7.

Bydgoszczanki rozpoczęły mecz z dużym animuszem. Trafiły aż cztery z sześciu prób zza łuku i po 10 minutach prowadziły aż 34:19.

Po krótkiej przerwie role się odwróciły. Miejscowe pudłowały na potęgę, często traciły piłkę. Zdecydowanie lepiej celowniki miały nastawione lublinianki i do przerwy było tylko 45:43 dla KS Basket 25. W Pszczółce Polski Cukier AZS brylowała Morgan Bersch (15 punktów w dwóch kwartach, 71 procent skuteczności rzutów z gry). W bydgoskiej ekipie najskuteczniejsza w tej części spotkania była Angelika Stankiewicz (12).

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów. Przełomowa dla losów spotkania była sytuacja z 3. minuty ostatniej kwarty, gdy faulowana przy celnym rzucie za 3 punkty była Stankiewicz. Chwilę później reprezentantka Polski trafiła z linii rzutów wolnych i miejscowe objęły prowadzenie 73:66. Lublinianki walczyły ambitnie, ale miejscowe nie dały odebrać sobie trzeciego zwycięstwa w obecnym sezonie.

O sukcesie KS Basket 25 przesądziła dobra postawa pod koszem (37:22 w zbiórkach) oraz lepsza dyspozycja rezerwowych (22:16).

W najbliższą sobotę m.in.: KS Basket 25 Bydgoszcz - GTK Gdynia (godz. 17.00) oraz PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Energa Toruń (18.00).

W tabeli prowadzi Arka (6 meczów, 12 punktów), KS Basket 25 zajmuje 2. miejsce (3-1, 7 pkt).