Pucharowa wygrana Noteci Inowrocław. Portofino Włocławek rozgromione w IV kwarcie [wideo, zdjęcia]

(dm)
Inowrocławianie rozgromili włocławian w czwartej kwarcie.
Inowrocławianie rozgromili włocławian w czwartej kwarcie. KSK Noteć
Portofino Włocławek przegrało z Notecią Inowrocław w pierwszej rundzie Intermarche Basket Cup.

PORTOFINO - NOTEĆ 66:86 (15:17, 24:22, 16:14, 11:33)
PORTOFINO: Nowicki 11, Majewski 11 (1), Podlewski 11, Witwicki 9 (1), Topić 0 oraz Nysztal 7 (1), Stępkowski 6, Różanowski 5 (1), Zawalski 4, Lewandowski 1, Piekarski 1.
NOTEĆ: Grod 23, Gliszczyński 17 (1), Wierzbicki 13 (1), Bernasiak 3, Szmelter 0 oraz Filipiak 11 (1), Włodarski 9 (1), Majer 5, Rychłowski 3 (1), Borowicz 2, Warchowski 0, Radzikowski 0.

ZDJĘCIA I WIDEO Z MECZU PORTOFINO - NOTEĆ TUTAJ

W rozgrywkach Pucharu Polski po raz pierwszy mogli zagrać trzecioligowcy. Włocławianie długo toczyli wyrównany mecz z grającymi o klasę wyżej inowrocławianami. Po trzech kwartach prowadzili 55:53.

W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze opadli sił. Zawodnicy Noteci szybko odrobili straty i uzyskali wysokie prowadzenie. Wygrali czwartą część spotkania aż 33:11.

W drużynie Dariusza Sikory skuteczni byli Mikołaj Grod (9/16 z gry, 17 zbiórek), Artur Gliszczyński (3/8 z gry, 10/10 z wolnych, 3 asysty), Hubert Wierzbicki (6/12 z gry, 9 zbiórek) i Aleksander Filipiak (4/6 z gry, 6 zbiórek, 6 asyst).