To znaczące stanowisko. Pismo zaczyna się od słów, że komisja budżetu i finansów przedkłada rekomendacje do projektu budżetu gminy Czersk.
Najważniejszy punkt - 3, jest znaczący. Brzmi: - Apelujemy o efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych - 5 głosów „za”.
Takie zdanie można odczytać jako zdyscyplinowanie burmistrz i zwrócenie jej uwagi, czym powinna się kierować. „Za” głosowali także radni z klubu burmistrz „Widzimy Gminę Inaczej” - Dorota Mientka, Grzegorz Kobierowski i radny koalicyjny Czesław Niesiołowski. Inni radni to: Barbara Fierek, Bogumiła Ropińska.
Zobacz także: Tragedia pod Golubiem. Zginęły dwie osoby [zdjęcia]
Komisja również zasugerowała, by nie tworzyć nowych projektów, ale w pierwszej kolejności wykorzystać już istniejące dokumentacje projektowe. Przeszedł też wniosek o niezwiększenie zadłużenia gminy. Dwóch radnych głosowało „za”, a trzech się wstrzymało.
Tyle sugestii. Co ciekawe, jest też prośba o rozważenie możliwości uwzględnienia w planie inwestycyjnym remontu sali konferencyjnej nr 33. Pięciu radnych głosowało „za”. Czas najwyższy. Zresztą, przydałby się remont całego urzędu. Wyraźnie odstaje on od innych podobnej wielkości - np. - Urzędu Miejskiego w Brusach czy Tucholi. Ale to niepopularna decyzja.
Rozmowa z posłem Janem Krzysztofem Ardanowskim.