Radny Wrażeń zapewnia, że nie wejdzie w żaden układ

  Radny Wrażeń zapewnia, że nie wejdzie w żaden układ

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Jestem jedynym radnym reprezentującym klub Twoje Chełmno, Twój Powiat 2001, który nie podpisał umowy koalicyjnej - mówił podczas sesji Michał Wrażeń. Radny skrytykował „układ”.
  Michał Wrażeń powiedział na sesji wprost, że w układy nie wchodzi, bo chce zachować swoje zdanie i wartości. A on chce pracować licząc się z innymi.

  Michał Wrażeń powiedział na sesji wprost, że w układy nie wchodzi, bo chce zachować swoje zdanie i wartości. A on chce pracować licząc się z innymi. - Tak było przez ostatnie 16 lat - mówił ©Monika Smól

  Michał Wrażeń skierował wiele słów krytyki w kierunku „nowych porządków” w Radzie Miasta Chełmna.

  - Przez 16 lat jestem w radzie miasta, ale z przewodniczącymi i burmistrzem pracowaliśmy zawsze tak, że żadnej koalicji nie trzeba było podpisywać - mówił na sesji Michał Wrażeń. - Z chwilą, gdybym to podpisał, pozbawiłbym się swojego zdania i wartości. Każda koalicja to układ, działa na zasadzie: robimy, co chcemy, z innymi się nie liczymy.

  Wyproszony ze spotkania  Tak radny wyjaśniał, dlaczego pod umową koalicyjna podpisu nie złożył.

  Radni gminy Stolno ustalili, jak będą pracować przez pięć lat

  - Jeśli radnym „Twojego Chełmna” uda się utworzyć klub i mnie zaproszą, to będę ich wspierał - dodał Wrażeń. - To, że nie podpisalem umowy, nie znaczy iż nie będę wspólpracować z burmistrzem. Jest wybrany w demokratycznych wyborach, wygrał dużą różnicą głosów i rękę do współpracy wyciągam.

  Radny ubolewał, że o wyborze przewodniczących komisji nie zdecydowali jednogłośnie.

  - Tak było kiedyś, było 100% głosów - wspominał. - Z problemem trzeba się zmierzyć. Przewodniczący zwołał radę, ktoś z koalicji wstał i powiedział, że muszą porozmawiać sami. 16 lat komitecie i teraz co?

  Radny Waldemar Piotrowski ubolewał na zerwanie z tradycją.

  - Koalicja rządząca zawładnęła wszystkim - zauważył. - Będą kontrolować wszystkich i wszystko, w tym samych siebie.

  Podczas sesji utworzono komisje i wybrano ich szefów.

  I tak, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Środowiska został - wskazany przez Igę Jambor-Skupniewicz - Piotr Murawski. Wskazała na jego doświadczenie związane z kulturą i wykształcenie związane z ochroną środowiska. Za było 13 radnych. Wspierać go będą: Iga Jambor-Skupniewicz, Marek Gębka, Dorota Żulewska , Ilona Smolińska. I Waldemar Piotrowski, którego wniosek zaginał i nie dotarł do przewodniczącego Rady Miasta Chełmna. Został jednak w ostatniej chwili przed głosowaniem dopisany.

  Na przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Remigiusz Mikrut zaproponował Dominikę Wikierę, która m.in. jest prezesem Stowarzyszenia Oświatowego i przewodniczącą Komisji Rewizyjnej w LGD Chełmno. Ta kandydatura zyskała najmniejsze poparcie, bo zaledwie 10 radnych.

  Na czele Komisji Budżetu, Rozwoju i Gospodarki stanie Remigiusz Mikrut. Zgłosił jego kandydaturę, uzasadniając doświadczeniem w pracy w radzie i szerokimi kompetencjami, Piotr Murawski. Poparło go 13 osób. Radny w komisji pracował będzie z: Piotrem Murawskim, Dorotą Żulewską, Adamem Maćkowskim i Małgorzatą Zimą.

  Szefem Komisji Bezpieczeństwa, Pomocy Społecznej, Rady i Polityki Mieszkaniowej Miasta Chełmna został Marek Olszewski. Zaproponowała go Ilona Smolinska, która podkreślała, że jest chętny do współpracy i umiejętnie rozwiązuje sytuacje konfliktowe. W skład komisji weszli: Ilona Smolińska, Magdalena Mrozek, Wiesław Derebecki i Michał Wrażeń. Za było 12 rajców.

  Z kolei przewodniczącym Komisji Skarg, Petycji i Wniosków została Iga Jambor-Skupniewicz. Marek Gebka podkreślił, że to aktorka działająca m.in. na rzecz festiwali Perspektywy - Nine Hills. Za głosowało 12 osób. Pomagać jej będą: Marek Gębka, Waldemar Piotrowski.  LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej