Rekordowa akcja toruńskich koszykarzy [wideo]

W akcji środkowy toruńskiego zespołu Dawid Przybyszewski
W akcji środkowy toruńskiego zespołu Dawid Przybyszewski Leh Kaminski
Ile można zdobyć punktów w jednej akcji? Torunianie udowodnili, że nawet dziewięć i przy okazji rozstrzygnęli trudny mecz z Polonią Przemyśl.

PC Siden - Polonia Przemyśl

W innych meczach

Start Gdynia - SKK Siedlce 87:64, AZS Radex Szczecin - AZS Kutno 79:66, Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 43:62, Znicz Pruszków - MOSiR Krosno 65:56, MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 66:67

Polski Cukier SIDEn - Polonia Przemyśl (94:74 (26:22, 12:11, 34:18, 22:23)
POLSKI CUKIER SIDEN: Jarecki 18 (2), Żytko 14 (3), Przybyszewski 6, Lewandowski 13, Lipiński 9 oraz Kwiatkowski 15 (2), Kobus 8, Gliszczyński 7 (1), Piechota 2, Pagacz 2, Królikowski 0, Tlałka 0
POLONIA: Mazur 18 (3), Mikołajko 14, Miszczuk 10 (2), Przewrocki 7 (1), Pydych 4 oraz Machowski 8, Sołtysiak 4, Bal 4, Musiłowski 3, Zając 2

Do rekordowej akcji torunian doszło pod koniec trzeciej kwarty. Z dystansu trafił wtedy Jacek Jarecki, ale w czasie lotu piłki do kosza Dawida Przybyszewskiego faulował Marek Miszczuk (goście przekroczyli już limit fauli). W dodatku protestujący środkowy Polonii - to było jego piąte przewinienie - zarobił jeszcze faul techniczny.

Przeczytaj także: Polski Cukier SIDEn zdeklasował swojego rywala

Przybyszewski wykorzystał wszystkie cztery wolne, a z ponowienia zza linii bocznej trafił jeszcze za 2 pkt Przemysław Lewandowski. Z dziesięciu punktów przewagi nagle zrobiła się 19, a na początku ostatniej kwarty nawet 24 (75:51 po "trójce" Artura Gliszczyńskiego). Po takim ciosie goście już się nie podnieśli.
To była kluczowa akcja w najbardziej odpowiednim momencie. Wcześniej gospodarze męczyli się bowiem z Polonią. Rywale w pierwszej połowie wykorzystali swoje najważniejsze atuty: trafiali o drugi rzut z dystansu, sporo zbierali piłek w ofensywie. Jeszcze w 19 minucie był remis 33:33.