Rezerwy Pałacu Bydgoszcz przegrały w Szczecinie

Siatkarki z Bydgoszczy 1. rundę skończyły na 5. miejscu
Siatkarki z Bydgoszczy 1. rundę skończyły na 5. miejscu Sławomir Wojciechowski
Nie udała się daleka podróż bydgoszczanek do Szczecina. Przegrały z wiceliderem 0:3 i dodatkowo straciły miejsce w pierwszej “czwórce".

Piast Netto Szczecin - Pałac II Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:12, 25:17)
Pałac II: Torbusińska, Ciesiulewicz, Szostak, Bączyńska, Dybek, Fojucik, Walczak (l) oraz Karpińska, Grzempowska, Kiełpińska, Pokora.

Wicelider do meczu kończącego 1. rundę przystąpił bez podstawowej dotychczas atakującej Katarzyny Bury, która w dość tajemniczych okolicznościach rozstała się w zeszłym tygodniu z Piastem. Podobnie zresztą jak Karolina Kijana. Siła ataku gospodyń była mniejsza, ale nie wykorzystały tego podopieczne Macieja Kromrycha. Pałacanki najlepiej zaprezentowały się w 1. secie. Prowadziły w nim już 10:6. Jednak gospodynie odrobiły starty i potem wyszły same na prowadzenie 21:19, a za chwilę 24:21. Bydgoszczanki dzięki dobremu blokowi obroniły trzy piłki setowe, lecz kolejne dwie akcje przyniosły sukces Piastowi, który wygrał tę odsłonę 26:24. W secie nr 2 szczecinianki rozbiły rywalki oddając im tylko 12 punktów. Jednak juniorki Pałacu po raz kolejny udowodniły, że wysoko przegrane sety wcale ich nie podłamują. W trzeciej partii toczyły znów wyrównany pojedynek z wyżej notowanymi rywalkami. Jednak w decydującej fazie miejscowe objęły dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca.
Pałac II Bydgoszcz po 9. kolejce stracił 4. miejsce na rzecz Orła Elbląg, który wygrał w Malborku z Orłem 3:0.

Inne wyniki 9. kolejki: Joker/Mekro Świecie - SMS Police 3:0 (14, 17, 10). Orzeł Malbork - Orzeł Elbląg 0:3 (-8, -21, -15), Piast Szczecin - Pałac II Bydgoszcz 3:0 (24, 12, 22), Zawisza Sulechów - UKS Murowana Goślina 3:0 (18, 10, 15). W zaległym meczu 4. kolejki: Energetyk Poznań - SMS Police 3:0 ( 15, 19, 17).

1. Zawisza Sulechów 8 24 24:3
2. Piast Netto Szczecin 8 20 22:5
3. Joker Mekro Świecie 8 16 19:11
4. E.Leclerc Orzeł Elbląg 8 15 18:15
5. Pałac II Bydgoszcz 8 12 16:16
6. Energetyk Poznań 8 11 15:15
7. SMS Police 8 5 7:21
8. UKS Murowana Goślina 8 3 8:24