Rogowianie - na stadionie gminnym w Gąsawie - byli gospodarzami derbów Pałuk w pierwszej lidze

(DM)
Mecz zakończył się zwycięstwem gąsawian, którzy w pierwszej połowie wykorzystali stałe fragmenty gry. Lech Kamiński/archiwum
Mecz zakończył się zwycięstwem gąsawian, którzy w pierwszej połowie wykorzystali stałe fragmenty gry. Doświadczony Marcin Strykowski najpierw zdobył bramkę z krótkiego rogu, a następnie z rzutu karnego.

Po przerwie rogowianie rzucili się do odrabiania strat. Kontaktowego gola strzelił z krótkiego rogu Artur Nojgebauer. Po niespełna kwadransie powtórnie dał o sobie znać Strykowski. Ponownie precyzyjnie uderzył z krótkiego rogu. Macieja Pacanowskiego pokonał też Przemysław Rosiński. W końcowych sekundach Miłosz Pluta zmniejszył rozmiary porażki.

Po sześciu kolejkach wyżej w tabeli nadal są zawodnicy kierowani przez trenerów Bogusława Kozłowskiego i Jerzego Jóskowiaka. Mają tylko dwa punkty przewagi nad rywalami zza miedzy.

W weekend Rogowo zmierzy się z Polonią Środa Wlkp. i Grunwaldem , a Gąsawa zagra z Wartą Poznań i Polonią Środa Wlkp.
I liga mężczyzn
LKS Rogowo - LKS Gąsawa 2:4 (0:2), Artur Nojgebauer, Miłosz Pluta po 1 - Marcin Strykowski 3, Przemysław Rosiński;
Pomorzanin Toruń - AZS Politechnika Poznańska 3:3 karne zagrywki 2:3; AZS AWF Poznań - Start Gniezno 4:6; MKS Siemianowice Śląskie - Polonia Środa Wielkopolska 3:1.

I liga kobiet
Hokej-Start-Brzeziny - AZS Politechnika Poznańska 3:2. LKS Rogowo awansem rozegrał mecz z Dwójką Nysą.
1. Hokej-Start Brzeziny 4 8 12-3
2. LKS Rogowo 4 8 6-9
3. AZS PP Poznań 4 4 7-8
4. Dwójka Nysa 4 1 3-8

Liga juniorów
LKS Gąsawa - Start Gniezno 9:0 (2:0), Mateusz Mazany 4, Robert Gruszczyński 3, Krystian Sudoł, Kacper Pacanowski po 1; Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 4:4 karne zagrywki 2:4; AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 0:4. a
1. LKS Gąsawa 4 12 62-0
2. Start Gniezno 5 9 30-15
3. Stella Gniezno 3 9 13-2
4. AZS AWF Poznań 3 3 11-18
5. Pomorzanin Toruń 4 2 7-54
6. Warta Poznań 4 1 7-41