Rojewo > Wójt rozliczony

(fi)
Udostępnij:
Radni gminy Rojewo jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Błażejowi Mielcarkowi z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Nadwyżka zamiast deficytu

Zgodnie z planem, dochody gminnej kasy w 2007 roku wynieść miały 9,6 mln zł. Tymczasem wpłynęło do niej aż 9,8 mln zł. Przede wszystkim wyższe od założonych były dochody własne gminy. Planowano je w kwocie 3,05 mln zł, a osiągnięto - 3,3 mln zł. Nieco niższe od planowanych były natomiast wydatki budżetowe. Określono je kwotą 10,02 mln zł, a faktycznie wydano 9,5 mln zł. Zgodnie z wyliczeniami na koniec 2007 roku w rojewskiej kasie miał być deficyt wynoszący 396 tys. zł. Tymczasem budżet zamknięto nadwyżką - 294 tys. zł. W związku z tym, radni z gminy Rojewo udzieli podczas ostatniej sesji absolutorium z wykonania budżetu za ub. r. wójtowi Błażejowi Mielcarkowi. Decyzja zapadła jednogłośnie.

O unijna kasę

Samorząd rojewski podjął uchwałę w sprawie przystąpienia gminy do programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji". Decyzja radnych była konieczna. Dzięki niej szkoła podstawowa i gimnazjum w Rojewie oraz podstawówka w Rojewicach będą mogły ubiegać się o unijne pieniądze w ramach konkursu ogłoszonego przez marszałka województwa.

Gmina Rojewo przystąpiła też, za zgodą radnych, do powstającego Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Czarnoziem na Soli". Zapadła też decyzja o współdziałaniu z gminą Dąbrowa Biskupia w ubieganiu się o środki zewnętrzne na realizację zadania - współpraca dla rozwoju aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców obu gmin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie