Zobacz wideo: Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?
Jak zapisać się na badania profilaktyczne dla osób powyżej 40 roku życia?
- Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy
– informuje Urząd Miasta Włocławek.
Aby zapisać się na badanie profilaktyczne wystarczy wypełnić ankietę umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta. Po wypełnieniu ankiety zostanie wygenerowane e-skierowanie. Aby wykonać określony pakiet badań, należy zgłosić się z dowodem osobistym do placówki, która realizuje program. Wyniki badań będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta lub w miejscu, w którym przeprowadzono badania.
Warto dodać, że osoby, które nie korzystają z Internetowego Konta Pacjenta, mogą uzyskać e-skierowanie na badania za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod numerem telefonu 22 735 39 53.
„Profilaktyka 40 Plus” – gdzie we Włocławku można zrobić badania?
Lista realizatorów programu „profilaktyka 40 Plus” w naszym regionie dostępna jest na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki w Bydgoszczy. We Włocławku badania wykonywane są w trzech miejscach:
- Vitalabo Laboratoria Medyczne przy ul. Kilińskiego 7A/1A (tel. 880 511 990),
- Vitalabo Laboratoria Medyczne ul. Matejki 7/9 (tel. 880 282 393),
- Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych przy ul. Wyszyńskiego 21A (tel. 54 416 53 73).
Z jakich badań można skorzystać w ramach programu „Profilaktyka 40 Plus”?
W ramach badań diagnostycznych dla osób powyżej 40. roku życia przygotowano odrębne pakiety dla kobiet i mężczyzn oraz pakiet wspólny. Co zawierają poszczególne pakiety? Szczegóły zamieściliśmy w poniższej galerii:
