Na stadionie mogą być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe (bez biegu z przeszkodami), chód sportowy, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i młotem oraz rzut oszczepem.
Profesjonalny obiekt
– Wyniki uzyskiwane w skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku oraz rzucie oszczepem, będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom I klasy sportowej – wyjaśnia Magdalena Balińska z Urzędu Miasta Rypin. – W pozostałych konkurencjach do klasy MM (mistrzowska międzynarodowa) jedynie po spełnieniu ogólnych wymagań dot. rangi zawodów (m. in. zapewnienie odpowiedniej obsady sędziowskiej, właściwych systemów pomiaru czasu i długości oraz stosownego sprzętu zawodniczego), zawartych w regulaminie PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez Dział Techniczny PZLA.
W ubiegłym roku na stadionie MOSiR-u powstała profesjonalna bieżnia tartanowa. Inwestycja objęła wykonanie sześciotorowej bieżni okrężnej 400 m. o nawierzchni syntetycznej typu Sandwich. Dodatkowo zbudowano m.in. skocznię do skoków w dal oraz skocznię do trójskoku. W ramach inwestycji zakupione zostało wyposażenie do prowadzenia treningów i zawodów lekkoatletycznych.
Wielofunkcyjny stadion
Obiekt służy nie tylko lekkoatletom, ale i piłkarzom. Mecze ligowe rozgrywa na nim RKS Lech Rypin. MOSiR pełni też funkcję rekreacyjną, jest gospodarzem ważnych wydarzeń kulturalnych jak: Dni Rypina czy targi rolnicze i dożynki powiatowe Agra. Mieszkańcy mogą korzystać też z kortów tenisowych oraz pola do mini golfa.
W ostatnich dniach na stadionie ruszyły kolejne prace modernizacyjne. Zdemontowano budkę spikera, a w jej miejsce pojawi się nowoczesny budynek, który posłuży jako centrum zarządzania i monitoringu imprez sportowych. Ułatwi pracę policji, straży i innym służbom.
