Sensacja w Oświęcimiu! KH Energa wygrała po rzutach karnych!

LN
Grzegorz Olkowski
Tego nikt się nie spodziewał. KH Energa rozpędzona po ostatnich zwycięstwach pokonała na wyjeździe lidera, Unię Oświęcim, skuteczniej wykonując rzuty karne.

Od kiedy hokeiści KH Energi Toruń grają bez większej presji, osiągają coraz lepsze rezultaty. Tym razem pokonali na wyjeździe za dwa punkty lidera, Unię Oświęcim 3:2. Co ciekawe - w karach było 2 -15 min. na "korzyść" gospodarzy, a w strzałach 35:17, ale to torunianie wracali do domu w lepszych humorach.

Podopieczni Jussi Tupamäkiego dwukrotnie musieli gonić wynik. Na prowadzenie Unię wyprowadził w 14. min. Wasilij Jerasow. Wyrównał już w drugiej tercji Kamil Kalinowski. Remisem goście cieszyli się przez 10 minut. W 35. minucie okres gry w przewadze wykorzystał Krystian Dziubiński (asystował dobrze znany w Toruniu Daniłł Oriechin).

Gdy wydawało się, że Unia dowiezie skromne zwycięstwo, gospodarze nieprawidłowo powstrzymali kontrę torunian i sędziowie podyktowali rzut karny. Ten, na 101 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał Lari Huhdanpää.

Dogrywka nie przyniosła bramek. Bohaterem serii karnych został Dmitrij Kozłow. To on wyprowadził KH Energę na prowadzenie. Ze strony Unii wyrównał Wasilij Strielcow. W końcu za 12. karnym znowu Kozłow pokonał bramkarza gospodarzy i sensacja stała się faktem.

Re-Plast Unia Oświęcim - KH Energa Toruń 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:0, k. 1:2)

1:0 W. Jerasow - R. Glenn (13:44), 1:1 K. Kalinowski - D. Kuraszow, P. Kogut (24:46), 2:1 K. Dziubiński - D. Oriechin, R. Glenn (34:16; w przewadze), 2:2 L. Huhdanpää (58:19; karny),
2:3 D. Kozłow (decydujący karny)

W niedzielę o godzinie 17 torunianie podejmą na Tor-Torze GKS Katowice.