Siatkarki Budowlanych Budlex straciły pierwszy punkt w sezonie

Torunianki wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w grupie 3.
Torunianki wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w grupie 3. Lech Kamiński
Niespodzianka w Toruniu. Budowlani Budlex oddali punkt Politechnice Warszawa, a niewiele brakowało do pierwszej w sezonie porażki.

W innych meczach

MMKS Łęczyca - Nike Ostrołęka 1:3, UKS Ozorków - AZS LSW Warszawa 1:3, AZS AWF Warszawa - ŁKS Łódź 3:0, ŁMLKS Łask - Sobiecki 46 Lublin 3:0
Budowlani Budlex prowadzą w tabeli z przewagę 4 pkt nad AZS LSW

BUDOWLANI BUDLEX - POLITECHNIKA WARSZAWA 3:2 (-24,-22,23,20,10)
BUDOWLANI: Wankiewicz, Kowalska, Sobczak, Sikorska, Wiśniewska, Łubis, Kolanowska (l).

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Dla torunianekto była zupełnie nowa sytuacja. Dotąd niepokonane w lidze, straciły tylko dwa sety w dziesięciu meczach. Tymczasem z Politechniką przegrywały już 0:2 i był o krok od stracenia kompletu punktów we własnej hali.

Kluczowa okazała się trzecia partia. Politechnika początkowo prowadziła bardzo pewnie, ale od połowy seta do ofensywy przeszły torunianki. Znakomicie zagrała w tym fragmencie kontuzjowana ostatnio Joanna Sobczak i udało się w końcu dopaść przeciwnika.

Rozpędzone torunianki dwie kolejne partie wygrały już dość pewnie i ostatecznie obroniły status niepokonanego zespołu w grupie 3.

Marta Wankiewicz zapewnia, że to nie brak koncentracji ani lekceważenie przeciwnika. - Bardzo poważne przygotowywałyśmy się do tego meczu, wiedziałyśmy, że to wymagający przeciwnik. Cieszymy się, że potrafiłyśmy wyjść z trudnej sytuacji. W tej lidze kluczem jest zagrywka. My zaczęłyśmy serwować tak naprawdę dopiero od trzeciej seta - mówi siatkarka Budowlanych Budlex.