
Mini skatepark złożony z kilku przeszkód otwarto uroczyście w 2006 roku na stadionie Przylesie. Od tego czasu z obiektu korzysta codziennie kilkudziesięciu młodych włocławian, miłośników deskorolki i rolek.
Intensywne korzystanie z obiektu powoduje, że materiały z których wykonano przeszkody już się częściowo zniszczyły. Korzystanie z nich w tym stanie może grozić poważną kontuzją. Dlatego też, użytkownicy skateparku poprosili na początku wakacji władze miasta o pomoc w wyremontowaniu przeszkód.
Więcej informacji z Włocławka znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/wloclawek
- Zwróciliśmy się do prezydenta z prośbą o pomoc w renowacji istniejącego wyposażenia skateparku i wybudowanie nowego wyposażenia wraz z instalacją - mówi Maciej Adamczyk, jeden z inicjatorów akcji. - Każdy obiekt co pewien czas wymaga odnowienia. Naszym zdaniem, tak jest teraz ze skateparkiem. Jak dodają Łukasz Kaluga i Marcel Rogowski, warto wyremontować ten obiekt, bo rozpoczęły się wakacje, a młodzież mogłaby spędzać tam wolny czas.

Akcja promowana jest m.in. na portalu Facebook. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów z Włocławka, Torunia, Kutna, Łodzi, Warszawy i Poznania. Zbierano też podpisy pod petycją. W ciągu zaledwie czterech dni akcję poparło 550 mieszkańców miasta.
Profil z Facebook'a znajdziecie tutaj: Odnawiamy włocławski Skatepark
W imieniu inicjatorów akcji, interpelację w tej sprawie zgłosił radny Eugeniusz Wypijewski na ostatniej sesji Rady Miasta. Młodzież rozmawiała z Jackiem Kuźniewiczem, zastępcą prezydenta Włocławka który zapowiedział wsparcie tej inicjatywy. Pomocną dłoń wyciągnęło też Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zaoferowało ekipę remontowo-budowlaną.

Wszystko idzie więc w dobrym kierunku. Aby młodzież mogła bezpiecznie korzystać ze skate-parku należy wymienić m.in. przednią płytę na przeszkodzie quoter-pipe, dwie zniszczone blachy na przeszkodach: quoter-pipe i bank, sklejkę na przeszkodzie funbox. Skaterzy chcieliby również, by przy skateparku zbudowano trzymetrowy murek, zainstalowano metalową rurkę wraz z podstawkami oraz śmietnik i dwie ławki.
Koszt wymienionych wyżej inwestycji to zaledwie kilka tysięcy złotych. Warto więc chyba zainwestować, by młodzież mogła w bezpieczny, ale i efektywny spędzić wolny czas.
