Sket Chełmno lepszy do Noteci 2020 Inowrocław

Tomasz Beciński (w wyskoku) sprawiał koszykarzom z Inowrocławia najwięcej problemów. Sławomir Wojciechowski
Dziś w Chełmnie rozpoczął się turniej strefowy o wejście do II ligi. Udanie zainaugurowali go gospodarze, którzy pokonali Noteć 2020 Inowrocław 76:56.

Sket Chełmno - Noteć 2020 Inowrocław

Sket Chełmno - Noteć 2020 Inowrocław 76:56 (20:11, 16:19, 21:13, 19:13)
SKET: Beciński 20, Bagaziński 12, Fedder 8 (2), T. Tracz 10, Bernasiak 2 oraz Babicz 11, Słoniecki 9 (1), Schreiber 4, Mróz 0, Jeszke 0, G. Tracz 0.
NOTEĆ (najwięcej): Gromek 19, Szyttenholm 14, Karólczyk 6, Filipiak 6,

W spotkaniu mistrza III ligi Kujawsko-Pomorskiej z wicemistrzem lepszy okazał się ten pierwszy. Chełmnianie dobrze rozpoczęli zawody. W 3. min. prowadzili 10:4, a po 10. min. 20:11. W 2. kwarcie podopieczni Tadeusza Gzelli powiększyli przewagę nawet do 14 "oczek" (32:18). Jednak potem nastąpił zryw inowrocławian, którzy do przerwy znacznie zmniejszyli straty. Po 20. min. Sket wygrywał 36:30.
Po zmianie stron wciąż lepiej spisywała się Noteć, która w 23. min. przegrywała tylko 37:39. Potem nastąpił kluczowy moment meczu. Dwie "trójki" Piotra Feddera, udane akcje za "2" Tomasza Becińskiego, Wojciecha Bernasiaka i Michała Schreibera dały w 36. min. prowadzenie koszykarzom z Chełmna 57:43. Później Sket kontrolował wynik, by ostatecznie wygrać 20 "oczkami". W drużynie Sketa wyróżnili się Tomasz Beciński, Michał Bagaziński, Bartosz Babicz i Filip Słoniecki. Z kolei w Noteci główne skrzypce grali Marcin Gromek i Oliwier Szyttenholm.

Jutro o godz. 11 Noteć 2020 Inowrocław zmierzy się z AZS II Kutno. Musi ten mecz wygrać, by zachować szanse na awans do półfinału. Z kolei w niedzielę Sket podejmie AZS II Kutno (godz. 11). Do półfinału awansują dwie najlepsze ekipy.