MChKK Chełmno przegrał z Tarnovią Basket

Koszykarze MChKK Chełmno pierwszy raz w historii grają w turnieju półfinałowym o wejście do II ligi. Dzisiejsza porażka z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne jest dopiero drugą w sezonie 2015/16. Sławomir Wojciechowski
W Chełmnie rozpoczął się turniej grupy IV półfinału o wejście do II ligi. O dwa premiowane miejsca walczą trzy drużyny. Gospodarze na inaugurację ulegli Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne 55:72.

W zawodach miały grać cztery zespoły, ale z rywalizacji wycofał się AZS Jarosław. Powodem były sprawy finansowe i kadrowe. Przypomnijmy, że Kujawsko-Pomorskie na tym etapie reprezentuje tylko mistrz III ligi MChKK Chełmno. Klub Koszykówki Świecie zrezygnował z wyjazdu na turniej do Goleniowa.

Miłe złego początki

MCHKK CHEŁMNO – TARNOVIA BASKET TARNOWO PODGÓRNE 55:72 (18:19, 13:25, 14:14, 10:14)
MCHKK: Kruszczyński 16, Belski 11, Kołodko 7 (1), Brzóskowski 3 (1), Dembek 0 oraz Więdłocha 6 (2), Rudnik 5, Korzec 3 (1), Gaszkowski 2, Niewiadomski 2.
TARNOVIA: Eichert 13 (1), Milczyński 11, Łukomski 6, Antczak 4, Jakubowski 0 oraz Rzeczkowski 10, Janowski 8 (1), Gubernat 7 (1), Fornalik 4, Niepoń 4, Bartkowski 3 (1), Kurach 2.

Mecz lepiej zaczęli przyjezdni, którzy prowadzili 4:0, 6:3 i 9:5. Chełmnianie pierwszy raz na prowadzenie wyszli w 5. min. po celnych rzutach Kamila Korzeca (za „3”) i Jakuba Kołodki (za „2”). Tarnovia następnie znów odskoczyła na 5 „oczek”, ale po pierwszej kwarcie wygrywała 19:18. Pierwsze trzy minuty drugiej odsłony były wyrównane. Miejscowi dwa razy doprowadzali do remisu (22:22, 25:25). Od 4. minuty dominować zaczęli koszykarze z Wielkopolski, którzy w kolejnych czterech minutach odskoczyli na 44:28. Duża w tym zasługa była Rafała Milczyńskiego (7 pkt). Zawodnicy z Chełmna tuż przed przerwą odrobili trzy punkty.

Po zamianie stron podopieczni Mirosława Gajewskiego zaczęli gonić wynik. W 22. min., po akcji Daniela Belskiego przegrywali tylko 39:46. Niestety, potem przytrafił im się kolejny przestój. Prawie przez 4 minuty nie zdobyli żadnego punktu. Goście byli skuteczniejsi. W 25. min. wygrywali 52:36. MChKK jeszcze raz się poderwał, gdy zbliżył się na 7 „oczek”, ale potem przeciwnik znów odskoczył na 58:45 (po 30 min.).

Ostatnią kwartę koszykarze z „miasta zakochanych” zaczęli fatalnie. Przez 7 minut nie potrafili zdobyć punktów. Z gry nie trafiali Hubert Kruszczyński, Patryk Brzóskowski, Jakub Kołodko. Były też straty. Niemoc z rzutów wolnych przerwał Kruszczyński. Jednak wtedy przewaga Tarnovii wzrosła już do 23 „oczek” (45:68). I było praktycznie po meczu. W końcówce chełmnianie zmniejszyli nieco rozmiary porażki. Wśród nich najskuteczniejsi byli Hubert Kruszczyński (16 pkt, 9 zbiórek, 5 asyst, 3 bloki) i Daniel Belski (11 pkt, 5 zbiórek). W ekipie z Tarnowa Podgórnego wyróżnili się Marcin Eichert (13 pkt, 10 zbiórek, 2 bloki), Rafał Milczyński (11 pkt, 5 zbiórek, 8 asyst) i Konrad Rzeczkowski (10 pkt).

Quiz: Znasz gwarę regionalną - rozwiąż quiz

O przegranej MChKK zdecydowała niska skuteczność. Z gry na 65 prób miejscowi trafili 19, co dało 29,2%. Rywale mieli skuteczność na poziomie 40,3 %. Słabszą stroną chełmnian były dziś „trójki”. Trafili ich pięć na 23 próby. Swojego dnia nie miał Daniel Więdłocha, który miał bilans na 2/7.

MChKK zagra w niedzielę

W sobotę o godz. 15 Tarnovia Basket zmierzy się z AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce. Turniej zakończy się w niedzielę o godz. 13 pojedynkiem zespołów z Chełmna i Kielc. Areną półfinałowych zmagań jest sala sportowa Gimnazjum nr 1 w Chełmnie. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny.