Ślubowanie ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy

Maciej Czerniak
Tak zwani terytorialsi, czyli ochotnicy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli dzisiaj w Bydgoszczy przysięgę na sztandar batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Na Wyspie Młyńskiej, gdzie ponad 120 ochotników złożyło przysięgę, trwa festyn rodzinny z atrakcjami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży. Odbywa się też prezentacja sprzętu wojskowego, pojazdów będących na wyposażeniu kujawsko-pomorskiej brygady, jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa. Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 17 listopada i zasilą nowo formowany 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu podlegający pod 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej.- Decyzją dowództwa, w Toruniu utworzony został jeden z batalionów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na stałe będzie stacjonować tu kilkudziesięciu żołnierzy, a podczas szkoleń i kursów, które przechodzą co miesiąc terytorialsi, będzie to nawet kilkaset osób. Docelowo 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej ma liczyć około 2,5 tys. żołnierzy. Rejon odpowiedzialności kujawsko-pomorskiego batalionu to powiaty: sępoleński, tucholski, świecki, grudziądzki, nakielski, bydgoski, chełmiński, wąbrzeski, brodnicki, toruński, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski, inowrocławski, żniński, mogileński, radziejowski, włocławski. Cały czas wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby poprzez Wojskowe Komendy Uzupełnień w województwie kujawsko-pomorskim. Do czasu rozpoczęcia formowania kolejnych batalionów w Inowrocławiu i w Grudziądzu, batalion w Toruniu będzie przyjmował ochotników nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także całego województwa - mówi por. dr Diana Warchocka, rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT są formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.  ZOBACZ. Stop Agresji Drogowej. Odcinek 4
Tak zwani terytorialsi, czyli ochotnicy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli dzisiaj w Bydgoszczy przysięgę na sztandar batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Na Wyspie Młyńskiej, gdzie ponad 120 ochotników złożyło przysięgę, trwa festyn rodzinny z atrakcjami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży. Odbywa się też prezentacja sprzętu wojskowego, pojazdów będących na wyposażeniu kujawsko-pomorskiej brygady, jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa. Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 17 listopada i zasilą nowo formowany 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu podlegający pod 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej.- Decyzją dowództwa, w Toruniu utworzony został jeden z batalionów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na stałe będzie stacjonować tu kilkudziesięciu żołnierzy, a podczas szkoleń i kursów, które przechodzą co miesiąc terytorialsi, będzie to nawet kilkaset osób. Docelowo 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej ma liczyć około 2,5 tys. żołnierzy. Rejon odpowiedzialności kujawsko-pomorskiego batalionu to powiaty: sępoleński, tucholski, świecki, grudziądzki, nakielski, bydgoski, chełmiński, wąbrzeski, brodnicki, toruński, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski, inowrocławski, żniński, mogileński, radziejowski, włocławski. Cały czas wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby poprzez Wojskowe Komendy Uzupełnień w województwie kujawsko-pomorskim. Do czasu rozpoczęcia formowania kolejnych batalionów w Inowrocławiu i w Grudziądzu, batalion w Toruniu będzie przyjmował ochotników nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także całego województwa - mówi por. dr Diana Warchocka, rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT są formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej. ZOBACZ. Stop Agresji Drogowej. Odcinek 4 Maciej Czerniak
Udostępnij:
Tak zwani terytorialsi, czyli ochotnicy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli dzisiaj w Bydgoszczy przysięgę na sztandar batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tak zwani terytorialsi, czyli ochotnicy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli dzisiaj w Bydgoszczy przysięgę na sztandar batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na Wyspie Młyńskiej, gdzie ponad 120 ochotników złożyło przysięgę, trwa festyn rodzinny z atrakcjami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży. Odbywa się też prezentacja sprzętu wojskowego, pojazdów będących na wyposażeniu kujawsko-pomorskiej brygady, jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa.

Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 17 listopada i zasilą nowo formowany 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu podlegający pod 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej.

- Decyzją dowództwa, w Toruniu utworzony został jeden z batalionów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na stałe będzie stacjonować tu kilkudziesięciu żołnierzy, a podczas szkoleń i kursów, które przechodzą co miesiąc terytorialsi, będzie to nawet kilkaset osób. Docelowo 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej ma liczyć około 2,5 tys. żołnierzy. Rejon odpowiedzialności kujawsko-pomorskiego batalionu to powiaty: sępoleński, tucholski, świecki, grudziądzki, nakielski, bydgoski, chełmiński, wąbrzeski, brodnicki, toruński, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski, inowrocławski, żniński, mogileński, radziejowski, włocławski. Cały czas wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby poprzez Wojskowe Komendy Uzupełnień w województwie kujawsko-pomorskim. Do czasu rozpoczęcia formowania kolejnych batalionów w Inowrocławiu i w Grudziądzu, batalion w Toruniu będzie przyjmował ochotników nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także całego województwa - mówi por. dr Diana Warchocka, rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT są formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Wideo

Materiał oryginalny: Ślubowanie ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie