Spore zmiany na lotnisku w Bydgoszczy. Darmowa strefa Kiss &...

  Spore zmiany na lotnisku w Bydgoszczy. Darmowa strefa Kiss & Fly i co jeszcze?

  BOB

  Aktualizacja:

  W tym roku pęknie, nieprzekraczalna dotąd bariera 400 tysięcy pasażerów, którzy przewiną się przez bydgoskie lotnisko.

  W tym roku pęknie, nieprzekraczalna dotąd bariera 400 tysięcy pasażerów, którzy przewiną się przez bydgoskie lotnisko. ©Dariusz Bloch

  Bydgoskie lotnisko powiększy strefę handlową i gastronomiczną. Zmiany czekają też halę odlotów i parkingi. Wszystko po to, by zapewnić komfort pasażerom, których z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej.
  W tym roku pęknie, nieprzekraczalna dotąd bariera 400 tysięcy pasażerów, którzy przewiną się przez bydgoskie lotnisko.

  W tym roku pęknie, nieprzekraczalna dotąd bariera 400 tysięcy pasażerów, którzy przewiną się przez bydgoskie lotnisko. ©Dariusz Bloch

  - Wkrótce czekają nas zmiany podnoszące standard i bezpieczeństwo podróżnych - zapowiada szefostwo Portu Lotniczego Bydgoszcz.

  - Rosnąca liczba pasażerów korzystających z naszego lotniska jest wyraźnie zauważalna, dlatego najbliższy okres musimy niewątpliwie poświęcić na uruchomienie inwestycji związanych z obsługą podróżnych – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.
  - Konieczne jest zwiększenie przepustowości terminala, podniesienie bezpieczeństwa i standardu odprawy i oczekiwania na lot. Wykorzystamy do maksimum powierzchnię w obrębie obecnego terminala i przeznaczymy ją dla pasażerów.

  Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. listopad zamknął wynikiem 30 606 odprawionych pasażerów, co przekłada się na 18,8% wzrostu w stosunku do listopada 2017 roku. Wykonane zostały 542 operacje lotnicze, czyli o 16,8 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Lotnisko w najbliższych tygodniach szacuje odprawienie po raz pierwszy w swojej historii 400 tysięcznego pasażera w ciągu roku.

  Lotnisko, dzięki planowanemu przeniesieniu części pracowników Straży Granicznej, którzy nie obsługują przejścia granicznego, odzyska dla pasażerów niezbędną powierzchnię zarówno w części ogólnodostępnej jak i w hali odlotów. - Dzięki temu powiększy się strefa handlowa i gastronomiczna lotniska. Na rok 2019 planowana jest również gruntowna modernizacja parkingów lotniskowych, obejmująca między innymi wprowadzenie nowoczesnych, inteligentnych aplikacji rezerwacyjnych, rozwiązań mobilnych, podział na strefy wraz z uruchomieniem bezpłatnej strefy Kiss & Fly, co znacząco podniesie wygodę i skróci czas dla pasażerów podróżujących autami - informuje Daniel Mackiewicz, rzecznik PLB.
  LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - ŚWIĘTA NA WYJEŹDZIE

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy