Sportino Inowrocław rozstrzelało lublinian

(dm)
zdobył dla Sportino 17 punktów.
zdobył dla Sportino 17 punktów. Dominik Fijałkowski/archiwum
Inowrocławianie pokazali efektowny i skuteczny basket w meczu z wyżej notowanym Startem.

Przeczytaj także: Anwil Włocławek bezsilny przeciwko mistrzom Polski [zdjęcia]

SPORTINO - START 84:61 (23:19, 16:16, 20:10, 25:16)
SPORTINO: Han 21 (3), Zabłocki 21 (5), Kukiełka 17 (3), Wierzbicki 5 (1), Strzelecki 1 oraz Cywiński 10, Ustarbowski 5, Jankowiak 4 (1), Adamczewski 0, Rychłowski 0, Kozłowski 0, Borowicz 0.
START: Łuszczewski 16 (1), Aleksandrowicz 10, Szymański 9, Kowalski 9, Michalski 8 (1) oraz Pustelnik 8 (2), Myśliwiec 1, Król 0, Drążyk 0, Sikora 0, Pawelec 0.

Pierwsza połowa spotkanie była niezwykle wyrównana. Kujawianie prowadzili zaledwie 39:35.

Dobrze dysponowali przed przerwą byli Grzegorz Kukiełka (12 punktów) i Tomasz Zabłocki (11), ale nie potrafili zatrzymać byłego gracza Sportino Przemysława Łuszczewskiego (12).

Zawodnicy z Inowrocławia wzmocnili defensywę po zmianie stron. W trzeciej kwarcie pozwolili zdobyć rywalom zaledwie 10 punktów, a rzucili dwa razy tyle.

Uzyskali wysoką przewagę (59:45), którą w ostatniej części meczu powiększyli jeszcze o dziewięć "oczek".

Znakomicie grą Sportino kierował Jonathan Han (8 asyst), który także trafiał jak natchniony (9/13 z gry). Wspierali go Zabłocki (8/12 z gry) i Kukiełka (7/14 z gry).