Sportino pokonało rezerwy Prokomu Trefla

MACIEJ DRABIKOWSKI
Koszykarze Sportino odnieśli w środę pierwsze w tym roku zwycięstwo w pierwszej lidze.

Inowrocławianie bez większego wysiłku pokonali po raz drugi w tym sezonie Prokom Trefl II Sopot. Mecz zakończył się identycznym wynikiem - 75:48 - jak pierwsza potyczka obydwu drużyn. Podopieczni Jacka Winnic-kiego mieli problemy tylko w pierwszych pięciu minutach, po których przegrywali 5:12. W kolejnych dziewięciu minutach goście zdobyli tylko jedno "oczko", a kujawscy gracze wpisali w tym czasie na swoje aż 22 pkt.

Inna kopia
- Spotkania miały jednak zupełnie inny przebieg. W Sopocie dopiero w drugiej połowie uzyskaliśmy sporą przewagę, a przed przerwą gra była bardzo wyrównania. W Inowrocławiu jedynie przez pierwsze kilka minut przegrywaliśmy. Później przejęliśmy inicjatywę i odnieśliśmy dość łatwe zwycięstwo - ocenił trener Jacek Winnicki. - Na parkiecie pojawili się wszyscy moi podopieczni. Kilku z nich dopiero wraca do pełni sił po chorobach i drobnych urazach. Zaległości treningowe nadrabia zaś Lewis Lofton. Dużo rotowałem składem, gdyż nie da się bronić agresywnie przez całe 40 minut. A nasz styl gry opiera się właśnie na bardzo mocnej defensywie i kontrolowanej ofensywie. Kiedy trzeba gramy szybkim atakiem, a innym razem rozgrywamy akcje zdecydowanie dłużej.

Do dobrej dyspozycji ze spotkań z Politechniką i Sokołem wraca Wojciech Majchrzak. "Maja" zdobył w 23 minuty gry 16 pkt. (2/3 za 2, 4/7 za 3). Miał ponadto aż 4 przechwyty, 2 asysty i zbiórkę.

Skutecznie zaprezentował się też Grzegorz Mordzak, który okazał się bardzo cennym nabytkiem. Rzucił 11 pkt. (4/5 za 2, 1/3 za 3), zdobył także 4 zb i 3 as. Pożyteczni byli Lewis Lofton (10 pkt, 4 zb) i Tomasz Wojdyła (6 pkt, 5 zb). Meczu do udanych nie zaliczy Artur Robak (0 pkt, 3 zb, 2 bloki, 2 straty). Doświadczony środkowy już w 26 min. miał na koncie pięć przewinień.

Ligowe wieści
Bohaterem środowej kolejki był Daniel Wall, nietypowy środkowy. Zawodnik Siarki Tarnobrzeg poprowadził swój zespół do wygranej nad Politechniką Poznań 99:93. Zdobył aż 39 punktów, miał też 4 przechwyty, 4 zbiórki i asystę.

Jacek Sulowski, obrońca Atlasu Stali Ostrów Wielkopolski przeszedł do Politechniki. W debiucie w poznańskiej drużynie - zdobył w Tarnobrzegu 14 pkt.
Adam Kilian rozwiązał kontrakt z Tarnovią 4-You Tarnowo Podgórne. 22-letni obrońca rozpoczynał sezon w BT Wózkach Pruszków, a później trafił do zespołu z Wielkopolski.

Jutro Sportino znów we własnej hali zmierzy się z MKKSRybnik (18.00), z którym na Śląsku przegrało 67:69.