sportowy24
  Spóźniona pogoń i pyrrusowe zwycięstwo Energi Toruń....

  Spóźniona pogoń i pyrrusowe zwycięstwo Energi Toruń. "Katarzynki" odpadają z europejskich pucharów [zdjęcia]

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Spóźniona pogoń i pyrrusowe zwycięstwo Energi Toruń. "Katarzynki" odpadają z europejskich pucharów [zdjęcia]
  1/8
  przejdź do galerii
  Jedna ze słabszych francuskich drużyn za mocna dla Energi Toruń. O niepowodzeniu "Katarzynek" zadecydowała fatalna trzecia kwarta.
  Energa Toruń - Nantes 81:77 (17:15, 21:19, 12:29, 31:14)
  ENERGA: Svaryte 13, Kunek 12 (1), Begić 10, Trzeciak 5 Stankiewicz 3 oraz Fields 14 (2), Skobel 13 (3), Tłumak 9 (3), Diawakana 2.

  Pozycja w swojej lidze, dotychczasowe wyniki w EuroCup - wszystko stawiało Energę w roli faworyta w tej parze. Pierwszy, przegrany mecz 7 punktami, sprawił jednak, że torunianki poczuły się mniej pewnie.  W rewanżu początkowo Energa prowadziła 2-3 pkt.
  Dopiero w 6. minucie po akcjach pod koszem Svaryte i Fields gospodynie wygrywały 16:9. Straty z Francji zostały odrobione, ale tylko na chwilę. Torunianki grały nerwowo w ataku, gdzie popełniały zbyt wiele strat. Nantes zaskakiwało agresywną i skuteczną defensywą.

  Inicjatywa jednak należała do Alice Kunek (12 pkt do przerwy) i jej koleżanek. Świetnie grała pod koszem Svaryte i po jej akcjach urosła do ponad 10 pkt. Dobrze pilnowana Auan Suarez miała tylko 5 pkt na koncie.

  Po kiepskim finiszu przewaga do przerwy stopniała do 4 pkt i wszystko było jeszcze możliwe. Drugą połowę drużyna rozpoczęła jeszcze gorzej: 0:7 i to rywalki prowadziły 41:38.

  Były ogromne problemy ze zbiórką, gdzie zwłaszcza Brana Day robiła co chciała. Amerykanka zaliczyła jeden z najlepszych występów w karierze (24 pkt i 22 zb.). W połowie 3. kwarty Nantes miało 10 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie różnica w dwumeczu wynosiła już 20 pkt, ale miejscowe jeszcze zerwały się do walki i w 36. minucie zmniejszyły straty do 5 pkt.

  W końcówce o niebywałe emocje zadbała Emilia Tłumak. Po jej dwóch trafieniach za 3 było 81:75, a do końca zostało 27 sekund. Niestety, w kluczowej akcji po dobrej obronie 18 zbiórkę ofensywną zaliczyły rywalki i ten element zapewnił im awans do najlepszej szesnastki EuroCup.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wyniki

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego