Stal Grudziądz pokonała AZS UAM Poznań i awansowała na 4. miejsce w II lidze

(marz)
Stal Grudziądz nie zamierza odgrywać w II lidze roli "Kopciuszka". Ambitnie walczy o dobre miejsce. Na zdjęciu: w wyskoku - Piotr Gabrych, grający trener Stali Grudziądz Maryla Rzeszut
Grudziądzcy siatkarze, pod wodzą Piotra Gabrycha, grającego trenera Stali, w zaciętym meczu wygrali w swojej hali z AZS UAM Poznań 3:2.

KS STAL GRUDZIĄDZ - AZS UAM POZNAŃ 3:2 (18:25, 25:20, 23:25, 25:16, 15:9)

Poznaniacy przyjechali do Grudziądza bardzo zdeterminowani i mecz rozpoczęli od pewnego zwycięstwa w 1. secie.
Nie tak wyobrażali sobie początek meczu grudziądzcy siatkarze. Piotr Gabrych, trener Stali musiał uporządkować grę drużyny, zdopingować ją i w 2. secie było już znacznie lepiej.

Akademicy walczyli jak lwy
Niestety, w kolejnym secie znów do głosu doszli goście i walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce lepsi okazali się poznaniacy. Drużynie grudziądzkiej pozostało doprowadzenie do tie-breaka, co się powiodło.

Wszystko rozstrzygnęło się w 5. secie. Stal wygrała z 6-punktową przewagą i mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Trener Stali Piotr Gabrych przeczuwał, że jego team stać na więcej
Piotr Gabrych, trener Stali Grudziądz, słusznie mówił, że jego drużynę stać nawet na miejsce w czołowej czwórce i nie ma co poprzestawać na celu, jakim jest tylko utrzymanie się w II lidze. - Należy walczyć ambitnie, o więcej - uważa Gabrych.

Stal pokonując AZS UAM przesunęła się na 4. miejsce w tabeli. Grudziądzan czekają jednak wkrótce bardzo ciężkie mecze i sporo może się z mienić .
Najważniejsze, że tymczasem Stal poprawiła lokatę i zamierza utrzymać miejsce w czwórce.

W innych meczach: GKS Stoczniowiec Gdańsk - KS Chełmża 1:3 (2:25, 25:23, 17:25, 24:26). UKS OPP Pow. Kołobrzeski - LUKS Wilki Wilczyn 3:2 (24:26, 26:24,20:25, 25:23, 15:5). NTS Trójka Nakło - LO MS Świnoujście 3:0 (25:19, 25:21, 25:21).

Najbliższe spotkanie Stal rozegra 21 listopada na terenie wicelidera - Wilków Wilczyn.