Stowarzyszenie przedsiębiorców wie, jak prowadzić inowrocławską bursę szkolną

Dominik Fijałkowski
Bursa szkolna w Inowrocławiu. Czy od września prowadzić będzie ją stowarzyszenie przedsiębiorców?
Bursa szkolna w Inowrocławiu. Czy od września prowadzić będzie ją stowarzyszenie przedsiębiorców? Dominik Fijałkowski
- Jesteśmy przekonani, że poprowadzilibyśmy bursę szkolną mając do dyspozycji subwencję oświatową przeznaczoną na mieszkających tam uczniów - twierdzi Marek Słabiński, prezes Kujawskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Handlowców w Inowrocławiu.

W piątek Rada Powiatu Inowrocławskiego podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji bursy. Podczas sesji głos zabierał Marek Słabiński. Zasygnalizował, że placówkę, bez straty dla uczniów - mógłby poprowadzić tzw. trzeci sektor, organizacja pozarządowa. - Wiem, że radni koalicji spotkali się w przerwie sesji i uznali to za dobry pomysł - dodaje Słabiński.

Przeczytaj również: A jednak. Uchwała o zamiarze likwidacji jedynej bursy w Inoworcławiu przyjęta! Kto głosował za?

Złożą propozycję

Pod koniec tygodnia Kujawskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Handlowców zamierza złożyć staroście wstępną ofertę poprowadzenia bursy przy ul. Narutowicza. - Konkretny projekt powstanie w ciągu najbliższego miesiąca. Wpierw musimy mieć wgląd w dokumenty, dokonać analiz i wyliczeń - mówi prezes. Jednocześnie zauważa, że głównym czynnikiem wysokich kosztów utrzymania bursy może być przerost administracji w tej placówce.

Słabiński zdradza, że stowarzyszenie mogłoby prowadzić placówkę na zasadzie użyczenia jej od starostwa. Uczniowie mieliby, jak obecnie, zapewnioną opiekę nauczycielską i całodzienne wyżywienie. - Co ważne, jako stowarzyszenie możemy dodatkowo zarabiać na usługach gastronomicznych. Nie może tego zrobić bursa działająca w obecnych strukturach organizacyjnych. Nasza kuchnia oferowałaby na przykład obiady abonamentowe i usługi kateringowe. Jest naprawdę wiele możliwości na zdobycie dodatkowych środków - dodaje prezes.

Gmach, w którym funkcjonuje bursa jest spory. Jak stowarzyszenie zamierza go zapełnić po ostatnie pomieszczenie? - Chcemy współpracować z cechem rzemiosł, który prowadzi szkołę. W części budynku można też utworzyć inkubator przedsiębiorczości - zdradza Słabiński.

Na marginesie

W relacji z sesji, informowaliśmy o wniosku złożonym przez radnego Jacka Olecha. Proponował on, żeby w uchwale o zamiarze likwidacji znalazł się zapis o tym, iż starosta wystąpi do sąsiednich powiatów o dofinansowanie swoich uczniów korzystających z usług bursy przy Narutowicza. Olech ostatecznie wycofał wniosek, bo taki zapis w uchwale nie może się znaleźć. - Nie oznacza to jednak, że złożona przeze mnie propozycje nie zostanie zrealizowana. Pan starosta zapewnił, że wystąpi do okolicznych powiatów z wnioskiem o ewentualne dofinansowanie pobytu swoich uczniów w naszej bursie - przypomina Olech.

A my wraz z uczniami i ich rodzicami czekamy na efekty działań starosty i stowarzyszenia.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze 58

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Bardzo konkretne pytanie z Włocławka do Pana Prezia Marka Słabińskiego ,

 

Co Pan robił na sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego ( cel zjawienia się tam ?)  kiedy podejmowano uchwałę o zamiarze likwidacji Bursy w Inowrocławiu - jeśli wówczas nie było jeszcze wiadomo, że zostanie ogłoszony konkurs ofert na prowadzenie Bursy ?  Kto Pana zaprosił na przedmiotową sesję ?

 

Cyt. z art. " W piątek Rada Powiatu Inowrocławskiego podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji bursy. Podczas sesji głos zabierał Marek Słabiński. Zasygnalizował, że placówkę, bez straty dla uczniów - mógłby poprowadzić tzw. trzeci sektor, organizacja pozarządowa. - Wiem, że radni koalicji spotkali się w przerwie sesji i uznali to za dobry pomysł - dodaje Słabiński "

 

 

Otóż zrozumiałbym Pańską aktywność w sprawie chęci prowadzenia Bursy, ale dopiero po oficjalnym ogłoszeniu konkursu przez Starostwo!  Tymczasem zjawia się Pan na sesji Rady Powiatu w piątek i z tego co przeczytałem zabiera nawet głos.

 

Wobec tego uważam , że Stowarzyszenie, którego jest pan Preziem powinno zostać definitywnie wykluczone z dalszych działań w tej sprawie ( jeśli stowarzyszenie przystąpi do konkursu) , bowiem mogą zachodzić uzasadnione wątpliwości , co do bezstronności osób zajmujących się konkursem ofert na prowadzenie ewentualnej niepublicznej bursy !

 

neutralnyJUŻ WIEM!

K
KOCUR

Dokładnie.

 

Słyszałem dzisiaj , że rolnicy chcą powołać Stowarzyszenie pod nazwą " KOCIE JAJA "  i złożyć ofertę prowadzenia bursy i inkubatora, w którym będą wygrzewać jaja Kocury.

G
Gość

Stowarzyszenia to niech najpierw sobie pomieszczenia budują!!!!!jak są takie kreatywne i pomysłowe.Od 25 lat trwa przejmowanie pokomunistycznego majątku w majestacie prawa.Brzydzą się wszyscy komuną a żrą z jej koryta!!!Wstyd Panowie!

c
chłopak jagny Kamil

Nie bój żaby zostaniecie przytuleni, zwłaszcza ci "zezowaci"   :)  Moje hasło: precz łapy od publicznego majątku!!!

D
Do Jagny
W dniu 06.02.2015 o 09:55, jagna napisał:

O to lista radnych - proszę uprzejmie zaznaczyć (wystawić), którzy głosowali za likwidacją Bursy w Inowrocławiu.  Lista radnych Powiatu Inowrocławskiego w kadencji 2014-2018  Ryszard Jagodziński - Przewodniczący Rady PowiatuIreneusz Beśka -Wiceprzewodniczący Rady PowiatuRyszard Dernoga - Wiceprzewodniczący Rady PowiatuLista Radnych:Polskie Stronnictwo Ludowe- Andrzej Antoniewicz- Piotr Czarnolewski- Feliks Kryszak- Mirosława Kucol- Longin Marciniak- Jacek Olech- Bogumiła Pęczkowska- Andrzej Sieradzki- Jacek Zalesiak- Franciszek Żak- Edyta Gadacz - objęcie mandatu 29 grudnia 2014 r.- Mariusz Markowski - objęcie mandatu 30 stycznia 2015 r.Sojusz Lewicy Demokratycznej- Włodzimierz Figas- Krystyna Gawron-Fiedorow- Marek SzubargaPlatforma Obywatelska- Marek Mieszko Gerus- Wiesława Pawłowska- Henryk ProcekPrawo i Sprawiedliwość- Paweł Drzażdżewski- Jerzy Gawęda- Gustaw Nowicki- Mieczysław Szczygieł- Jacek TarczewskiPorozumienie Ryszarda Brejzy- Jacek Nijak- Piotr Strachanowski - objęcie mandatu 29 grudnia 2014 r.

Ale się trzęsą ze strachu przed referendum.  już psl z sld  padną jak betka :ph34r:

j
jagna

O to lista radnych - proszę uprzejmie zaznaczyć (wystawić), którzy głosowali za likwidacją Bursy w Inowrocławiu.

 

Lista radnych Powiatu Inowrocławskiego w kadencji 2014-2018

 

 

Ryszard Jagodziński - Przewodniczący Rady Powiatu
Ireneusz Beśka -
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
Ryszard Dernoga - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu

Lista Radnych:

Polskie Stronnictwo Ludowe
- Andrzej Antoniewicz
- Piotr Czarnolewski
- Feliks Kryszak
- Mirosława Kucol
- Longin Marciniak
- Jacek Olech
- Bogumiła Pęczkowska
- Andrzej Sieradzki
- Jacek Zalesiak
- Franciszek Żak
- Edyta Gadacz - objęcie mandatu 29 grudnia 2014 r.
- Mariusz Markowski - objęcie mandatu 30 stycznia 2015 r.

Sojusz Lewicy Demokratycznej
- Włodzimierz Figas
- Krystyna Gawron-Fiedorow
- Marek Szubarga

Platforma Obywatelska
- Marek Mieszko Gerus
- Wiesława Pawłowska
- Henryk Procek

Prawo i Sprawiedliwość
- Paweł Drzażdżewski
- Jerzy Gawęda
- Gustaw Nowicki
- Mieczysław Szczygieł
- Jacek Tarczewski

Porozumienie Ryszarda Brejzy
- Jacek Nijak
- Piotr Strachanowski - objęcie mandatu 29 grudnia 2014 r.

 

 

j
jagna

Pan Radny, to umie pisać i czytać? Co on taki zaangażowany w ludzkie sprawy i Bursy? Niech się lepiej sobą zajmie!

G
Gość
W dniu 05.02.2015 o 21:11, Obrona int. społecznego napisał:

Dla dobra uczniów i pracowników moje propozycje są jednak bardziej korzystne ,      a mianowicie przekształcenie Bursy ( samodzielnej jednostki organizacyjnej powiatu)  w : 1/ internat szkolny i wciągnięcie go w struktury publicznej szkoły ponadgimnazjalnej , podległej Starostwu Powiatowemu w Inowrocławiu i poszukiwanie mniejszego budynku na jego działalność - ten wariant jest najbardziej korzystny finansowo dla uczniów - wręcz rarytas , proszę zapytać wychowanków internatu w Kobylnikach ile płacą za pobyt ! 2/ zespół placówek oświatowych i w związku z tym utworzenie młodzieżowego ośrodka socjoterapii lub młodzieżowego ośrodka wychowawczego w skład którego weszłaby także bursa szkolna,szkolne schronisko młodzieżowe oraz ewentualnie poradnia psychologiczno-pedagogiczna - ten wariant jest korzystny dla pracowników bursy, wychowanków , następuje wzrost zatrudnienia, powstają oszczędności na łączeniu placówek oświatowych, - w pkt 2 trzeba się jednak wziąć do roboty Panie Ratajczak 3/ rozważyć w ramach oszczędności połączenie z dniem 1 września 2015 r. Centrum kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia ustawicznego w jednostkę o nazwie : Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu z siedzibą tu i tu ...  Wobec tego odnoszę wrażenie, że nie chodzi o oszczędności lecz o bezczelne przejęcie publicznego majątku przez stowarzyszenie , tj. taki organ który nazywam "państwo w państwie". Buhahahaaa :)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pan Radny Jacek Olech,   Uprzejmie proszę wskazać wychowankom i pracownikom Bursy oraz swoim wyborcom, dlaczego moje propozycje zawarte w pkt 1 i 2 są dla Panów nie logiczne?  Proszę o merytoryczną odpowiedź, bez skakania i bujania w obłokach ! Pan Radny Jacek Olech stwierdził na forum, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem, że jutro zamierza wybrać się na zorganizowany protest. Pytam się z czym i po co ? Jeśli nie potrafi Pan na forum odpowiedzieć na proste pytanie !Sądzę, że protestujący będą "urabiani" następującymi argumentami: " szanowni państwo nie likwidujemy waszej Bursy , ale tylko przekształcamy, młodzież nic nie straci a tylko koszty zmniejszymy ".   Bzdety i jeszcze raz bzdety.  Żądam odpowiedzi na moje pytanie , a nie tylko głupie zabiegi na forum !

 Pewnie jutro Pan radny będzie się wił jak piskorz... Od tego Pana żądać nie można, prosić tak!

z
za odwołaniem rady powiatu

Wszystko   już   wiemy  i   jutro   dajemy czadu !!!   To    dopiero początek tej walki.   Później   zbieranie   podpisów   za  referendum   w  sprawie   odwołania rady powiatu.

h
heniek

Nie pozwólmy na likwidację Bursy i prowadzenie jej przez organizację. BĘDZIE KATASTROFA. Jak widać Pan Radny Olech ma problem z odpowiedzią na proste pytania. Zdumiewające jest także jego osobiste zaangażowanie. Mamy wrażenie, że momentami nawet bredzi! :wub:

J
Jagna
Dla mnie możesz przygotować browara gościu. Uuuuhaaaa
t
taczki :)

Czekają już na ciebie taczki...

k
krzysiek
W dniu 05.02.2015 o 21:36, Jagna napisał:

Żądam. To w serduszka za stodołom.

Poluzuj pośladki :)i odpowiedz kulturalnie na pytanie! Będzie nie tylko stodoła,ale i taczki.

J
Jagna
Żądam. To w serduszka za stodołom.
O
Obrona int. społecznego

Dla dobra uczniów i pracowników moje propozycje są jednak bardziej korzystne ,      a mianowicie

 

przekształcenie Bursy ( samodzielnej jednostki organizacyjnej powiatu)  w :

 

1/ internat szkolny i wciągnięcie go w struktury publicznej szkoły ponadgimnazjalnej , podległej Starostwu Powiatowemu w Inowrocławiu i poszukiwanie mniejszego budynku na jego działalność - ten wariant jest najbardziej korzystny finansowo dla uczniów - wręcz rarytas , proszę zapytać wychowanków internatu w Kobylnikach ile płacą za pobyt !

 

2/ zespół placówek oświatowych i w związku z tym utworzenie młodzieżowego ośrodka socjoterapii lub młodzieżowego ośrodka wychowawczego w skład którego weszłaby także bursa szkolna,szkolne schronisko młodzieżowe oraz ewentualnie poradnia psychologiczno-pedagogiczna - ten wariant jest korzystny dla pracowników bursy, wychowanków , następuje wzrost zatrudnienia, powstają oszczędności na łączeniu placówek oświatowych,

 

- w pkt 2 trzeba się jednak wziąć do roboty Panie Ratajczak

 

3/ rozważyć w ramach oszczędności połączenie z dniem 1 września 2015 r. Centrum kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia ustawicznego w jednostkę o nazwie : Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu z siedzibą tu i tu ...

 

 

Wobec tego odnoszę wrażenie, że nie chodzi o oszczędności lecz o bezczelne przejęcie publicznego majątku przez stowarzyszenie , tj. taki organ który nazywam "państwo w państwie".

 

Buhahahaaa :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pan Radny Jacek Olech, 

 

Uprzejmie proszę wskazać wychowankom i pracownikom Bursy oraz swoim wyborcom, dlaczego moje propozycje zawarte w pkt 1 i 2 są dla Panów nie logiczne?  Proszę o merytoryczną odpowiedź, bez skakania i bujania w obłokach !

 

Pan Radny Jacek Olech stwierdził na forum, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem, że jutro zamierza wybrać się na zorganizowany protest. Pytam się z czym i po co ? Jeśli nie potrafi Pan na forum odpowiedzieć na proste pytanie !

Sądzę, że protestujący będą "urabiani" następującymi argumentami: " szanowni państwo nie likwidujemy waszej Bursy , ale tylko przekształcamy, młodzież nic nie straci a tylko koszty zmniejszymy ".   Bzdety i jeszcze raz bzdety.

 

 

Żądam odpowiedzi na moje pytanie , a nie tylko głupie zabiegi na forum !

Dodaj ogłoszenie