W minioną sobotę zainaugurowano tegoroczne bale studniówkowe. Wśród klas, które bawiły się jako pierwsze były m. in. czwarte A, B i C z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 „Budowlanka” w Inowrocławiu.
Ile kosztuje zorganizowanie studniówki w 2017 roku? Jak informuje Grażyna Kadłubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu, uczniowie tej szkoły zbierali po 500 zł. - Przyznaję, że byłam przekonana iż jest to niższa kwota. O ile sobie przypominam, w latach ubiegłych koszt studniówek dochodził do 450 złotych - dodaje pani dyrektor.
Z kolei uczniowie wspomnianej na wstępie „Budowlanki” płacili za swój bal po 550 zł.
- Apelujemy do rodziców i uczniów, aby mocno ograniczali się w fantazjach i cięli koszty studniówek. Najważniejsze jest przecież, aby każdego było stać na udział w balu. Z naszej strony, by młodzież nie ponosiła dodatkowych kosztów w prywatnych szkołach, uczymy ją podstaw tańca podczas zajęć wychowania fizycznego - informuje Rafał Łaszkiewicz, dyrektor I LO im. Jana Kasprowicza.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
W kwocie 500, czy 550 złotych zamyka się opłata za lokal, konsumpcję, zespół muzyczny i zdjęcia oraz wideo. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt garnituru lub sukni. Często też nowych butów i dojazdu na studniówkę, jeśli odbywa się poza miastem. W sumie może być to nawet i tysiąc złotych.
Przy okazji. W br. sporo klas z inowrocławskich szkół wybrało na miejsce studniówek lokale poza miastem, m. in. w Rojewie, Cieślinie czy Grodztwie.
Studniówka 6 LO w Bydgoszczy - 2017 rok.
