Świetny mecz Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Kibice byli bardzo zadowoleni [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Koszykarze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz zagrali bardzo dobry mecz. Wygrali pewnie z MKKS Żak Koszalin. Kibice byli bardzo zadowoleni. Aby zobaczyć zdjęcia z trybun i parkietu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Dariusz Bloch
W 3. kolejce I ligi koszykarzy Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz podejmowała MKKS Żak Koszalin.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKKS Żak Koszalin 91:63
Kwarty: 30:19, 12:17, 29:7, 20:20
Astoria: Małgorzaciak 17 (3x3), Kaszowski 15 (4x3), Zegzuła 12 (2x3), Kiwilsza 12, Jeszke 4 - Śmigielski 10, Ulczyński 9 (2x3), Wińkowski 5, Burczyk 4, Stupnicki 3 (1x3), Zabłocki 0.
Żak: Pawlak 13 (2x3), Krajewski 10 (1x3), Skiba 7 (1x3), Kondrat 4, Rosiński 4 - Tomaszewski 16 (3x3), Szewczyk 4, Itrich 3, Janus 2, Osipik 0, Droździel 0.

Podopieczni Krzysztofa Szubargi byli zdecydowanym faworytem spotkania i wywiązali się z tej roli bardzo dobrze.

Zaczęli od prowadzenia 8:0, ale po chwili było tylko 8:7. Druga część pierwszej kwarty była w ich wykonaniu bardzo dobra. Zdobywali punkty seriami i po pierwszych 10 minutach mieli 11 punktów przewagi.

Druga kwarta była słabsza w wykonaniu bydgoszczan. Słabiej bronili i nie byli już tak skuteczni w ataku. Pozwolili rywalom zniwelować część start.

Koszykarze "Asty" w trzeciej odsłonie zagrali perfekcyjnie. Po dwóch trójkach Mateusza Kaszowskiego prowadzili 56:41 w 26. minucie. Potem kolejne punkty dodawali Damian Jeszke, Jakub Ulczyński i Piotr Śmigielski. Po 30 minutach bydgoszczanie wygrywali różnicą 28 punktów (71:43)!

Spotkanie było rozstrzygnięte, a w czwartej kwarcie gospodarze już tak nie forsowali tempa, tylko kontrolowali wynik. Najrówniej przez całe spotkanie zagrał Filip Małgorzaciak.

Bydgoszczanie zostali liderem rozgrywek.

W następnej kolejce Enea Abramczyk Astoria ponownie zagra u siebie. W środę 11 października podejmie Deckę Pelplin.