Zobacz wideo: Bydgoskie wodociągi mają już ponad 120 lat!
- Program przeznaczony jest dla zainteresowanych edukacją o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych – zachęca Edyta Rynkiewicz, rzecznik prasowa RZGW w Bydgoszczy.
Podczas terenowych zajęć edukacyjnych możliwe będzie zwiedzanie infrastruktury hydrotechnicznej, takiej jak zbiorniki retencyjne, czy zabytkowe śluzy.
Placówka, która zrealizuje założenia programu otrzyma certyfikat "Szkoły Przyjaznej Wodzie".
Regulamin zakłada cztery aktywności
• Te aktywności to przede wszystkim przeprowadzenie zajęć edukacyjnych - minimum 2 lekcji w zakresie edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych. W każdej szkole zostaną wyznaczeni nauczyciele koordynatorzy, którzy otrzymają od RZGW niezbędne do przeprowadzenia lekcji materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, filmy, prezentacje itp.). RZGW będzie z nimi w stałym kontakcie. Planowane jest również spotkanie informacyjne. Przedstawiciele RZGW odwiedzą wybrane szkoły przeprowadzając takie zajęcia.
To też może Cię zainteresować
• W ramach programu uczniowie wezmą udział w zajęciach lub pokazach zorganizowanych przez naszych partnerów akcji - policję, WOPR lub straż pożarną.
• Szkoła weźmie udział w konkursie tematycznym z zakresu wiedzy o wodzie.
• Po przeprowadzeniu zajęć, szkoła zadeklaruje udział w akcji „Strażnik Czystych Wód”, polegającej na aktywnym zaangażowaniu uczniów i rodziców w działania związane z utrzymaniem czystości rzek, jezior czy innych zbiorników wodnych lub terenów przyległych.
To też może Cię zainteresować
Nabór do II edycji Aktywnych Błękitnych potrwa do 31 października tego roku. Początek II edycji 3 listopada 2021 r., zaś zakończenie 10 czerwca 2022 r.
Zgłoszenia do Programu należy wysyłać mailowo na adres: [email protected]
