Nesta Mires Toruń traci dystans do rywali

Łukasza Podsiadło i jego kolegów z Nesty Mires czeka ciężka walka o utrzymanie.
Łukasza Podsiadło i jego kolegów z Nesty Mires czeka ciężka walka o utrzymanie. Sławomir Kowalski
Dwie porażki toruńskich hokeistów na koniec sezonu zasadniczego. Walkę o utrzymanie Nesta Mires rozpocznie z 5 punktami straty do Zagłębia Sosnowiec.

POLONIA BYTOM - NESTA MIRES 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Bramki: 0:1 Kukuszkin - Kantor, Podsiadło (29), 1:1 Przygodzki - Demjaniuk, Działo (30), 2:1 T. Kozłowski - Salamon, Cunik (35), 2:2 Kukuszkin - Żyliński (41), 3:2 Słodczyk - Kozłowski, Kulik (47), 3:3 Kasztanow - Fraszko (58), 4:3 Demjaniuk - Drozd, Działo (58), 5:3 Kłaczyński - Frączek (58)

NESTA MIRES: Bojanowski, Plaskiewicz - Żyliński, Lidtke, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Lehmann, Kantor, Fraszko, Kuchnicki, Rożnik - Podsiadło, Huzarski, Sarsok, Kasztanow, Dzięgiel - Skólmowski, Heyka, Pieniak, Chrzanowski, Wiśniewski.

Wszystko jasne w Polskiej Hokej Lidze. W górnej szóstce kolejność była znana wcześniej, w dolnej Orlik Opole w ostatniej kolejce oddał fotel lidera Polonii Bytom. Pary play off wyglądają więc tak: Cracovia - Orlik, GKS - Polonia, Podhale Unia i JKH - Ciarko.

Torunianie będą walczyć o utrzymanie z Naprzodem Janów i Zagłębiem Sosnowiec w czterech rundach systemem mecz i rewanż. Nesta Mires ma 5 punktów straty, choć sytuacja mogła być lepsza. W piątek jednego gola zabrakło do dogrywki w meczu z Orlikiem, choć w pewnym momencie goście prowadzili 7:2. W niedzielę w Bytomiu gospodarze dwa decydujące gole strzelili w 58. minucie w ciągu zaledwie 16 sekund.

Górna szóstka: GKS Tychy - Podhale Nowy Targ 4:2, JKH Jastrzębie Cracovia 3:4, Unia Oświęcim - Ciarko Sanok 4:1, Ciarko - GKS 1:2 (karne), Podhale - JKH 5:0, Cracovia - Unia 6:0.

1. Cracovia 42 101 190:85
2. GKS Tychy 42 93 183:89
3. Podhale Nowy Targ 42 79 176:104
4. JKH Jastrzębie 42 68 126:108
5. Ciarko Sanok 42 63 123:108
6. Unia Oświęcim 42 57 129:147

Dolna szóstka: Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 0:8, Naprzód Janów - SMS U20 Sosnowiec 4:0, Orlik - Naprzód 3:6, SMS - Zagłębie 2:3 (karne).

1. Polonia Bytom 42 80 194:124
2. Orlik Opole 42 79 192:135
4. Naprzód Janów 42 54 129:182
3. Zagłębie Sosnowiec 42 40 126:186
5. NESTA MIRES TORUŃ 42 35 147:208
6. SMS Sosnowiec 42 7 69:304