Zobacz wideo: 116.rocznica urodzin Mariana Rejewskiego, pogromcy Enigmy z Bydgoszczy
Beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego stała się inspiracją do zorganizowania w Szubinie regionalnego konkursu wiedzy o tej wielkiej postaci Kościoła katolickiego. Była to inicjatywa Anny Pokorzyńskiej, katechetki z SP nr 2 w Szubinie. Wyzwanie podjęła młodzież z szubińskich szkół, a także z SP w Królikowie, Kowalewie i Rynarzewie.
To Cię może również zainteresować
Niestety, reprezentanci tej ostatniej placówki, z powodu kwarantanny, nie wzięli udziału w rywalizacji, którą przeprowadzono w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
A konkurs wygrali uczniowie z Królikowa: Emilia Tyckun i Dawid Kwiatkowski. Drugie miejsce dla drużyny SP nr 1 w Szubinie (Natalia Krzemkowska, Aleksander Tabor), trzecie dla reprezentantów szubińskiej „dwójki” (Filip Adamowski i Stanisław Walkiewicz).
Wiedzę uczniów oceniali: ks. Jacek Pawelczyk, proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz dr Kamila Czechowska, dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej.
To Cię może również zainteresować
