Czy w Święta Bożego Narodzenia 2022 warto być na diecie?- Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że nasz rok ma całe 365 dni na to, byśmy prowadzili zdrowy tryb życia, bądź byli na redukcji, dlatego okres świąteczny nie jest najlepszym czasem na postanowienie typu "Od dzisiaj się odchudzam!". Święta to czas rodzinny, a nic tak nie jednoczy rodzin, jak wspólny posiłek przy stole. Dlatego, odmawiając sobie ulubionego jedzenia w Święta będziemy tylko sfrustrowani - wyznaje Dobry Dietetyk Laura Mętel.
Są jednak wśród naszych Czytelników osoby, które od kilku miesięcy intensywnie starają się, by zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli w święta się zapomną i zaczną jeść na potęgę, zaprzepaszczą efekty swojej pracy. Co więc zrobić? Jak zachować się przy świątecznym stole? W naszej galerii znajdziecie cenne wskazówki, których udzieli Wam Dobry Dietetyk Laura Mętel.
- Stosując się do tych kilku wskazówek nie musisz obawiać się Świąt - zauważa z uśmiechem Laura Mętel.
Przykładowe Wigilijne Menu (1093kcal)
- Barszcz z uszkami – talerz 250g: 130 kcal
- Kapusta z grzybami – 2 płaskie łyżki 50g: 40 kcal
- Pierogi z kapustą – 3 szt. 120g: 225 kcal
- Karp smażony – porcja 100g: 180 kcal
- Śledź w śmietanie – porcja 50g: 90 kcal
- Ryba po grecku – porcja 100g: 80 kcal
- Kieliszek czerwonego wina 100ml: 68 kcal
- Kawałek makowca – 50g: 170 kcal
- 2 pierniczki – 30g: 110 kcal
Może wydawać się, że podane wyżej potrawy wigilijne nie są zbyt kaloryczne. Nie ich kaloryczność jest jednak problemem, ale ilość, jaka zwykle w święta trafia do naszego brzuszka.
