https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie wina produkują w Kujawsko-Pomorskiem. Sprawdzamy szczepy winorośli

Agnieszka Romanowicz
W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje 11 winnic. Sprawdziliśmy, jakie szczepy winorośli wybrali winiarze w regionie. Zobaczcie w naszej galerii.
W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje 11 winnic. Sprawdziliśmy, jakie szczepy winorośli wybrali winiarze w regionie. Zobaczcie w naszej galerii. Pixabay
Kujawsko-pomorscy producenci win muszą stawiać na odmiany winorośli tolerujące mróz. Sprawdzamy, jakie wina można kupić w regonie. Zobaczcie w naszej galerii.

Polska znajduje się poza północną granicą intensywnej uprawy winorośli, dużym zagrożeniem dla upraw są znaczne spadki temperatury zimą oraz przymrozki wiosenne i jesienne. W lepszej sytuacji są winiarze z cieplejszych, południowych regionów kraju, kujawsko-pomorscy producenci win muszą stawiać na odmiany odporne na mróz.

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje 11 winnic. Sprawdziliśmy, jakie szczepy winorośli wybrali winiarze w regionie. O niektórych piszemy w naszej galerii. Zobaczcie!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska