To, jak wygląda nasza skóra na twarzy zależy między innymi od predyspozycji genetycznych, gospodarki hormonalnej, przebytych chorób czy pielęgnacji. Niektórzy nie przykładają zbyt dużej wagi do wyglądu swojej skóry, a mimo to prezentuje się ona idealnie. Inni już od czasów nastoletnich zmagają się z niedoskonałościami.
Na pewnie elementy nie mamy wpływu, co innego, jeżeli stan naszej skóry uległ pogorszeniu nagle, na przełomie kilku miesięcy, i bez wyraźnej przyczyny. Gdy boli nas brzuch, głowa czy inny element ciała, od razu idziemy do lekarza. Jednak objawy chorób pojawiających się na skórze twarzy często lekceważymy. Przyczyn upatrujemy w zmęczeniu, braku witamin, złej diecie. Tymczasem zdarza się, że pogorszenie stanu skóry może być zwiastunem, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.
Takie zmiany na twarzy mogą świadczyć o chorobach
Specjaliści potrafią z naszych twarzy wyczytać bardzo wiele o stanie zdrowia. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu na twarzy pojawiły się zmiany oraz jaka jest ich specyfika.
Zobacz - o takich chorobach mogą świadczyć między innymi opuchnięte powieki, worki pod oczami, zajady czy żółta cera. Co jeszcze powinno cię zaniepokoić? Odpowiedzi w naszej galerii:
