Tauron Liga: Akademia Tarnów - Metalkas Pałac Bydgoszcz. W końcu jest przełamanie

Dariusz Knopik
Paulina Bałdyga (nr 3) poprowadziła Metalkas Pałac Bydgoszcz do zwycięstwa w Tarnowie Dariusz Bloch
W 8. kolejce Tauron Liga Metalkas Pałac Bydgoszcz grała na wyjeździe z Akademią Tarnów. Dla pałacanek to była szansa na pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo w elicie.

Akademia Tarnów - Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3
Sety: 21:25, 15:25, 19:25
Akademia: Chmielewska 2, Dżaković 10, Gawlak 5, Szumera 3, Zakościelna 3, Usheva 2, Żurawska (libero) oraz Szczygieł-Głód 0, Calkins 5, Marcyniuk 4, Molenda 1.
Pałac: Makarewicz 12, Witowska 12, Sikorska 18, Nowakowska 12, Paluszkiewicz 8, Bałdyga 3, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz 0.

Do tej pory bydgoszczanki przegrały wszystkie siedem spotkań. Nie wywalczyły w nich żadnego punktu. Zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Ostatnio poprawiło się na innych frontach. Klub pozyskał sponsora tytularnego firmę Metalkas. Dodatkowo karierę postanowiła wznowić Ewelina Żurowska, która po poprzednim sezonie postanowiła zrobić sobie dłuższą przerwę od uprawiania sportu. Tarnowianki zajmowały w tabeli 10. lokatę, mając na koncie cztery punkty.

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i żadna z drużyn nie wygrywała więcej niż dwoma punktami. Dopiero przy stanie 14:14 po dwóch atakach z rzędu Wiktorii Makarewicz, błędzie rywalek i po dwóch skończonych wymianach przez Polę Nowakowską wygrywały już 21:16. To był kluczowy moment.

W drugiej partii bydgoszczanki dominowały od początku. Szybko objęły prowadzenie 6:1, które potem tylko powiększały.

W trzeciej odsłonie początkowo podopieczne Jakuba Tęczy musiały gonić wynik, ale szybko wróciły do dobrej dyspozycji ze wcześniejszych setach. Po atakach Joanny Sikorskiej prowadziły 10:8, ale tarnowianki nie odpuszczały i doprowadzały do remisu. Potem świetnie rozgrywała Paulina Bałdyga, która uruchomiała różne kierunki w ataku, na co nie potrafiły znaleźć recepty rywalki. Bydgoskie siatkarki wygrały pięć kolejnych akcji. Tej przewagi już nie wypuściły i po 88 minutach mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Warto podkreślić, że aż 35 punktów bydgoszczanki zdobyły po kontratakach (ich rywalki zaledwie 15 "oczek") i zdobyły aż 10 punktów więcej blokiem (14-4). Po tej wygranej Metalkas Pałac awansował na 11. pozycję w tabeli.