Propozycje (także od grup mieszkańców) były rozmaite i pochodziły z niemal każdej części Inowrocławia. Dotyczyły miejsc parkingowych, remontu nawierzchni ulic, chodników, budowy kanalizacji, oświetlenia ulic, wykonania ekranów akustycznych, progów zwalniających, postawienia kolejnych siłowni plenerowych. Postaramy się wkrótce bardziej szczegółowo opisać te propozycje.
- Bardzo dziękuję za tak liczne uczestnictwo w naszym wspólnym budowaniu przyszłorocznego budżetu. Cieszę się, że mieszkańcy chcą uczestniczyć w życiu publicznym, a tak wiele cennych spostrzeżeń i uwag utwierdza mnie osobiście w przekonaniu, że taki sposób naszej wspólnej pracy jest dobry i będzie kontynuowany w kolejnych latach - mówi prezydenta Ryszard Brejza.
Teraz ratusz analizuje wnioski. - Niektóre dotyczą terenów, które nie należą do miast lub zadań nie leżących w zakresie samorządu, więc zostaną przekazane do innych instytucji. Inne będą rozpatrywane, choćby pod kątem finansowym, bo mieszkańcy w pobieżnych szacunkach ich koszty szacowali nie tylko w setkach, ale i w milionach złotych - informuje Jarosław Hejenkowski z urzędu miasta.
Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie znalazły się zaproponowane przez mieszkańców zadania o łącznej wartości ponad 2 mln zł. W poprzednich latach uwzględnione zostały wnioski, m.in. w sprawie przebudowy ulic, montażu siłowni terenowych, modernizacji kanalizacji deszczowej, budowy ścieżki rowerowej, remontu przyblokowego parkingu czy chodników itp. Zwiększono też nakłady na utrzymanie czystości i zieleni w mieście.
Dla części zgłoszonych propozycji przygotowana została dokumentacja projektowa, natomiast ich realizacja nastąpi później.