TKH Nesta Toruń odpadła z Pucharu Polski

Nie udała się toruńskim hokeistom wyprawa do Sanoka na mecz Pucharu Polski. Awansował KH.

KH Sanok - TKH Nesta Toruń 3:2 (1:1,2:0,0:0)

Bramki: Demkowicz (5), Mermer - Demkowicz (30), Gawlina - Solon - Grzesik (38) - Kubat - Cychowski - Dzięgiel (9), Jastrzębski - Dołęga (49).

TKH Nesta: Plaskiewicz - Buril, Koseda; Bomastek, Kuchnicki, Dołęga - Kubat, Cychowski; Jastrzębski, Dzięgiel, Marmurowicz - Talaga, Lidtke; Bomba, Chrzanowski, Minge - Pietras, Porębski; Wiśniewski, Chyliński, Wieczorek.

O porażce naszego zespołu zadecydowała 2. tercja. Goście zagrali wtedy słabo i oddali zaledwie 4 celne strzały na bramkę Sanoka. Za to rywale uderzali aż 15 razy i dwa razy krążek znalazł drogę do siatki po uderzeniach Macieja Mermera i Gartłomieja Gawliny.

Dwie pozostałe tercje były już znacznie bardziej wyrównane. W 1. gospodarze rzucili się do ataku i już w 5. min objęli prowadzenie po strzale Tomasza Gawliny, ale już w 9. min torunianie grali w podwójnej przewadze, po akcji Jacka Dzięgiela i Rafała Cychowskiego sanockiego bramkarza pokonał Zoltan Kubat. W ostatniej tercji torunianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale jedynego gola zdobył Mariusz Jastrzębski w przewadze.

Warto podkreślić, że TKH Nesta zagrał w tym meczu jeszcze w krajowym składzie, a gospodarze mieli do dyspozycji trzech hokeistów z Rosji.
W pozostałych meczach: GKS Katowice - Naprzód Janów 0:18, Unia Oświęcim - JKH Jastrzębie 1:5, Polonia Bytom - Cracovia i MMKS Nowy Targ - Podhale nie odbyły się.