TKM ponownie wygrywa różnicą ponad 100. punktów (zdjęcia, wideo)

(MG)
Koszykarze TKM w ostatnich spotkaniach ligowych zanotowali komplet zwycięstw.

Juniorzy starsi wygrali z Kaatrzynką Toruń 85:76 (15:17, 32:21, 16;18, 22:20).

Mecz z zespołem toruńskim był w praktyce pojedynkiem włocławian z centrem Katarzynek Przemysławem Karnowskim. Doskonale znany włocławianom koszykarz (w poprzednim sezonie grał w drużynie kadetów TKM) dominował w walce pod tablicami zdobywając 44 punkty. Nie wystarczyło to jednak do pokonania zespołu włocławskiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w drugiej kwarcie, w której podopieczni trenera Krzysztof Szablowskiego wywalczyli blisko dziesięciopunktową przewagę. Po zmianie stron włocławianie potrafili ją utrzymać, a nie bez znaczenia był fakt, że dysponowali szerszą i bardziej wyrównaną kadrą co pozwalało na dokonywanie częstych zmian. Takich możliwości nie miał trener gości, a Karnowski na parkiecie musiał przebywać cały czas.
Najwięcej punktów dla TKM zdobyli: Maciej Michalak 26, Kamil Maciejewski 15, Wojciech Glabas 13,

Juniorzy TKM wygrali na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 97:80 (21:20, 25:22, 25:18, 26:20). O wygranej zadecydowali w praktyce Patryk Czerwiński i Michał Pietrzak, którzy zdobyli 78 punktów (46-32) dla TKM.

Kadeci TKM zwyciężyli Kasprowicza Inowrocław 64:61 (17:14, 15:9, 26:16, 6:22). W tym wyrównanym spotkaniu przewagę gospodarze zdobyli celnymi trójkami za linii 6,25 m (dziewięć takich rzutów).

Spotkaniem do jednego kosza była rywalizacja młodzików TKM, którzy wygrali różnicą 132 punktów ze Słowakiem Kruszwica 148:16 (30:3, 34:3, 35:8, 49:2)

Natomiast młodzicy młodsu wygrali z Novum II Bydgoszcz 124 punktami. Rywal dwa punkty rzucił z gry, a resztę z rzutów osobistych.
Fragmenty pierwszej kwarty tego meczu zobaczysz na naszym filmiku.

To drugi w tym sezonie równie wysoko wygrany mecz przez TKM. Wcześniej jeszcze większą różnicą podopieczni trenera Kazimierza Tomaszewskiego pokonali Basket Janikowo (158:18).

TKM - Novum II Bydgoszcz 134:10 (32:3, 34:3, 36:3, 32:1)
TKM: Cieślakiewicz 30, Matusiak 27, Tucholski 22, Cieślewicz 18, Orzelski 11, Marchlewski 8, Chojnacki 6,Pakulski 6, Ćwikliński2, Wysiński 2, Przeziński2, Krzeszewski.
Novum II: Grzelak 5, Osiński 2, Meller 1, Kalwaj 1, Jankowski 1, Zakrzewski, Klimek, Sment, Skiba, Kossman.

Odrobią zaległości

Po pierwszej kwarcie w meczach młodzików musi nastąpić zmiana całej piątki. Zawodnicy TKM (na zdjęciu) wygrali I kwartę 32:3

W środę w Hali Mistrzów w zaległym meczu z IV kolejki ligi kadetów TKM zmierzy się z Duetem. Początek derbów Włocławka o godzinie 18.30.