Oddają pod opiekę
Właściciel budynku zaproponował Wyższej Szkole Gospodarki przekazanie obiektu bezpłatnie na 12 lat, z możliwością przedłużenia umowy. Warunkiem ma być utworzenie tam inkubatora przedsiębiorczości, który da młodym ludziom możliwość dobrego startu zawodowego.
- Liczymy, że w budynku przy Poznańskiej szkoła gospodarki utworzy punkt zamiejscowy, na bazie którego Inowrocław będzie mieć studia wyższe. Byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. Bydgoska WSG cieszy się bowiem dobrą opinią - mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.
List podpisany
W ratuszu podpisany został list intencyjny, na podstawie którego rozpocznie się tworzenie ośrodka zamiejscowego uczelni i inkubatora przedsiębiorczości. WSG współpracować będzie w tym zakresie z urzędem pracy. Założycielami inkubatora są: Adam i Marlena Brzuszkiewiczowie, właściciele budynku, doc. Krzysztof Sikora, kanclerz uczelni, radni - Maria Stępniowska i Janusz Radzikowski oraz Janusz Kiszka, mieszkaniec Inowrocławia. Ustalono, że nad przydziałem miejsc w inkubatorze przedsiębiorczości nadzór sprawować ma rada, w skład której wchodzić będą: urzędujący prezydent Inowrocławia, dyrektor technikum ekonomicznego w Inowrocławiu, kanclerz WSG, dyrektor lub przedstawiciel biura pracy, reprezentant sponsora i środowiska kościelnego.
Terminarz
Jak informuje, Janusz Radzikowski, podpisany jest już nie tylko list, ale również i akt notarialny. Znany jest terminarz prac związany z tworzeniem ośrodka WSG w Inowrocławiu. Akademicki inkubator przedsiębiorczości powstać ma już 1 listopada br. Miesiąc później ruszyć ma ośrodek szkoleń WSG. Na 1 stycznia 2007 planuje się rozpoczęcie zajęć w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaś 1 lutego WSG chce złożyć wniosek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o zgodę na prowadzenie w Inowrocławiu zajęć dydaktycznych od 1 października 2007.
