20 nowych miejsc pracy ma powstać na początek w wyniku rozbudowy firmy Nissin w Specjalnej Pomorskiej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie.
Na 5-hektarowej działce stanie hala magazynowa o powierzchni 10 tys. metrów oraz dwupiętrowy budynek biurowy. Będzie to już druga inwestycja firmy w ostaszewskim Crystal Parku. Zakończenie budowy planowane jest w lutym 2011 roku.
Władze firmy przekonują, że Toruń wraz z pobliską strefą ekonomiczną i budowaną autostradą staje się coraz ważniejszym przystankiem na europejskim szlaku transportowym. Stąd decyzja o rozbudowie bazy właśnie w Crystal Parku. Nissin powstał w 1938 roku. Na całym świecie zatrudnia ok. 900 pracowników. Oprócz Ostaszewa firma posiada magazyny także pod Paryżem.
W SPSE działa 10 firm. Największy zakład posiada Sharp. Jest też największym pracodawcą, zatrudnia ponad 3 tys. osób.