Toruńska florecistka kolekcjonuje turniejowe zwycięstwa

, z prawej jej siostra Julia, z lewej Sandra Sulik.
, z prawej jej siostra Julia, z lewej Sandra Sulik. archiwum
Znakomita passa sióstr Chrzanowscy trwa. W kolejnym Pucharze Polski kadetów Budowlani oddali tylko jedno miejsce na podium.

Raptem tydzień wcześniej we Wrocławiu pierwsza była Marika Chrzanowska, trzecia jej zaledwie 14-letnia siostra. Ten scenariusz jeszcze został ulepszony w drugim turnieju Pucharu Polski do lat 17, czyli w XI Memoriale Romualda Piaseckiego w Gdańskiej Szkole Floretu. Obie siostry ponownie zmierzyły się ze sobą w półfinaletorunianka, Sandra Sulik.
Ona akurat nie miała szczęścia w pojedynku o finał z Martyną Długosz z Kusego Szczecin i przegrała 9:14. Za to bezkonkurencyjna nad morzem była Marika Chrzanowska. W ćwierćfinale pokonała 15:9 Weronikę Czajkę (Zjednoczeni Pabianice), w półfinale swoją siostrę 15:12, a w finale zdeklasowała Długosz 13:4.
Przeczytaj też: [
Dzięki drugiemu z rzędu triumfowi w Pucharze Polski torunianka zapewne
wyprzedzi Długosz w rankingu kadetek PZSzerm. **Na trzecim miejscu umocni się Sulik, a Julia Chrzanowski mocno usadowi się w czołowej dziesiątce. 14-latka była jednak najmłodszą florecistką w Gdańsku i dopiero zaczyna zbierać punkty w rankingu do lat 17.
Wcześniej w Gdańskiej Szkole Floretu rywalizowała blisko setka florecistów w wieku do lat 11 i 14 w II Turnieju Kaszubska Jesień. Wśród starszych szermierzy bezkonkurencyjny okazał się torunianin Daniel Olszowski. W finale pokonał 12:10 Łukasza Pilszaka (UKS Atena Gdańsk).