https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tramwaj do Fordonu przyjedzie z poślizgiem

mc
Tak ma wyglądac najbardziej spektakularna stacja linii tramwajowej do Fordonu
Tak ma wyglądac najbardziej spektakularna stacja linii tramwajowej do Fordonu Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego
Prace nad projektem budowlanym linii tramwajowej, która ma połączyć centrum Bydgoszczy z Fordonem, utknęły w martwym punkcie. Z przygotowania inwestycji oszacowanej na 420 mln zł wycofał się dotychczasowy wykonawca projektu.

- Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Bydgoszczy zrezygnowało z powodu problemów finansowych wewnątrz firmy - wyjaśnia Witold Dębicki, prezes spółki "Tramwaj Fordon".

BPBTK zdążyło przygotować tylko pierwszą część projektu. Druga miała zostać opracowana i przedstawiona spółce nadzorującej inwestycję do 9 grudnia tego roku.

Przeczytaj też: Tramwaj do Fordonu. Trasa już jest, ale brakuje detali

- Ten termin jest już niestety nieaktualny - twierdzi Dębicki. - Po prostu jest to nie do wykonania. Musimy znaleźć nowego wykonawcę projektu.

W celu wyłonienia nowego biura architektonicznego miasto musi rozpisać przetarg w ramach ustawy o zleceniach publicznych. Konkurs ma ruszyć niezwłocznie.Dębicki nie potrafił jeszcze jednak dokładnie wskazać daty.

- Przetarg musi ruszyć jeszcze w tym tygodniu - mówi prezes "Tramwaju Fordon". - Analizujemy jeszcze całą sprawę z prawnikami.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

u
uzależniony_od_radyja
Ten tramwaj to trzeba oszczędzać bo nie jeden bydgoski polityk jeszcze zrobi na tej obietnicy swoją karierę tak jak na metropolii bydgoskiej ilu juz na tym ślizgnęło sie na stołek i potem cicho.
Z
ZBIGNIEW
tramwaju nie ma - ale prezes już jest !!!! PARANOJA ! KTO PŁACI TEMU NIEROBOWI ???
K
Komin
Wybory.
Ludzie KonDoma wyciągają zgniłe jajka, a że Krzyżacy to w nosie razem z muchami mają nasz tramwaj.
h
horn
coś trzeba zmienić w przepisach bo nie może tak być że z czyjeś winy zagrożona jest inwestycja a właściwe bardzo duże jej dofinansowanie. w toruniu mają ten sam problem z salą koncertową gdzie dofinansowanie z unii wisi na włosku bo nie wyrobią sie z terminem przez opóźnienia i błędy hiszpańskiego projektanta........
gdzieś czytałem że na szczeblu ministerialnym będzie trzeba pomyśleć jak uratować dofinansowanie dla tych inwestycji, bo jak narazie brakuje pomysłów
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska