Twórcy rękodzieła mogą już zgłaszać swój udział w jarmarku i...

  Twórcy rękodzieła mogą już zgłaszać swój udział w jarmarku i kiermaszu

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pomianowska

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Twórcy rękodzieła mogą już zgłaszać swój udział w jarmarku i kiermaszu

  ©(kat)/archiwum

  Brodnickie i nowomiejskie starostwa powiatowe przygotowują się do kolejnych edycji - jarmarku i kiermaszu z okazji zbliżających się świąt.
  Twórcy rękodzieła mogą już zgłaszać swój udział w jarmarku i kiermaszu

  ©(kat)/archiwum

  Chcecie być ich częścią? Zajmujecie się rękodziełem? To świetna okazja, by zaprezentować swoją twórczość. Terminy nie pokrywają się więc będzie można wystawić swoje stoiska zarówno w Brodnicy jak i w Nowym Mieście Lubawskim. Warunek?
  Terminowe zgłoszenie.
  Czwarty z kolei

  Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Brodnicy

  zaplanowano na 6 kwietnia o godz. 10, w hali sportowej I LO. Chętni mogą zgłaszać się do 28 marca w starostwie, za pośrednictwem formularza dostępnego na www.brodnica.com.pl.
  Wypełnione zgłoszenie można przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, ul. Kamionka 18, 87-300 Brodnica, Wydział Promocji lub e-mailem na adres: starostwo.pr@brodnica.com.pl, bądź też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji, pok. 106 na I piętrze budynku starostwa przy ul. Kamionka 18. - Starostwo Powiatowe w Brodnicy zaprasza mieszkańców na przedświąteczny kiermasz, w czasie którego poza możliwością obejrzenia prezentacji rękodzieła ludowego, obyczajów wielkanocnych będzie można nabyć świąteczne dekoracje i upominki. Ponadto na kiermaszu rozstrzygnięty zostanie Powiatowy konkurs na dekorację wielkanocną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - informuje Premysław Majchrzak ze starostwa. Autorzy najładniejszych zostaną nagrodzeni, a ich prace wraz z pozostałymi będzie można podziwiać na wystawie. Oprócz tego na bezpłatnych warsztatach, które będą prowadzone podczas kiermaszu przez mistrzów rękodzieła, każdy pod okiem instruktora będzie mógł wykonać własną palmę wielkanocną.

  Nowomiejski Jarmark Wielkanocny

  organizowany jest już po raz 9. Wystawcy zaprezentują się 14 kwietnia w centrum Nowego Miasta między godz. 9 a 14. - Aby wystawić swoje stanowisko należy wypełnić zgłoszenie, które znajduje się w załączniku wraz z regulaminem oraz przesłać na adres mailowy: oswiata@powiat-nowomiejski.pl, pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście: Starostwo Powiatowe, ul. Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, pokój nr 41 - informują organizatorzy. Szczegóły: w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Brodnicy, pok. 106 i 108, tel. 056/ 495 08 38 lub 495 08 37.
  - Na wszystkich odwiedzających Świąteczne Kramy czekać będzie przygotowany specjalnie na tę okazję Wielkanocny Pasztet. Podczas Jarmarku nie zabraknie wspaniałej muzyki zaprezentowanej przez chór "Cantamus". Odbędzie się również rozstrzygniecie Powiatowego Wielkanocnego Konkursu Plastycznego dla Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Nowomiejskiego na wykonanie Pisanki Wielkanocnej lub Palmy Wielkanocnej. Wśród wystawców tradycyjnie przeprowadzony zostanie "Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną". Najmłodsi uczestnicy kiermaszu będą mogli wraz z rodzicami wziąć udział w Ekologicznym Konkursie Wielkanocnym, którego celem będzie przygotowanie z dostarczonego materiału ozdoby wielkanocnej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - czytamy na stronie starostwa.

  Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej